Trener akademii GKS Katowice podejrzany o molestowanie małoletnich. 27-latek został zatrzymany

Policjanci z Będzina zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o molestowanie co najmniej jednej osoby małoletniej - poinformował portal sportowefakty.wp.pl. Sprawa dotyczy chłopców akademii GKS Katowice.

- Mogę potwierdzić, że zatrzymaliśmy 27-letniego mieszkańca województwa lubelskiego. Mężczyzna najprawdopodobniej jutro usłyszy zarzut molestowania osoby małoletniej - powiedział kom. Pawel Łotocki, oficer prasowy policji w Będzinie, cytowany przez sportowefakty.wp.pl. Zdaniem portalu sprawa dotyczy molestowania piłkarzy akademii GKS Katowice

Zobacz wideo

Wideo pochodzi z serwisu VOD

27-latek zabrał kilku zawodników na sobotni mecz reprezentacji młodzieżowych Argentyny i RPA. Według informacji "Sportowych Faktów", trener podczas jazdy samochodem dopuścił się podejrzanego zachowania. Chłopiec, który był wówczas w aucie, zdołał się obronić, a następnie powiadomić rodziców, którzy udali się ze sprawą na policję.

Trener wcześniej miał prosić chłopca o milczenie. Policja na początku nie mogła ustalić miejsca jego pobytu, ale dość szybko zlokalizowała go w stronach rodzinnych. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek. W areszcie spędzi trzy miesiące.

Więcej o: