Wielka piłka zawitała do Warszawy. Escola Varsovia CUP dla Evertonu i Zagłębia Sosnowiec

Dwustu zawodników, 16 drużyn, setki kibiców z całej Europy. W Warszawie zakończył się międzynarodowy Escola Varsovia CUP 2019. W turnieju rywalizowały europejskie zespoły w kategoriach U-11 i U-10, takie jak Everton, AS Roma czy Olympiakos Pireus.

Tegoroczna edycja Escola Varsovia CUP przyciągnęła w ostatni weekend na warszawski Tarchomin topowe akademie. W sobotę najlepsze w rozgrywkach grupowych U-10 okazały się: Barça Academy Warszawa i AS Roma (grupa A) oraz Everton i Champion Warszawa, który niespodziewanie wyprzedził angielskie Stoke City (grupa B). Wśród chłopców o rok starszych z awansu do fazy pucharowej cieszyła się zaś Legia Warszawa i litewska FK Ketera (grupa A) oraz Olympiakos Pireus i Zagłębie Sosnowiec (grupa B).

Zobacz wideo

Wideo pochodzi z serwisu VOD

W niedzielę poznaliśmy triumfatorów. W U-10 bezsprzecznie najlepszy okazał się Everton, który pokonał w finale Barça Academy Warszawa 5:1, nie dopuszczając zespołu polskiej akademii Barcelony do zbyt wielu okazji bramkowych. Polacy i tak zaliczą jednak turniej do udanych, bo nie tylko zajęli 2. miejsce, ale we wcześniej fazie po kapitalnym meczu ograli Romę (5:3).

W U-11 z kolei doszło do dużej niespodzianki. W finałowym spotkaniu mierzyły się ze sobą Olympiakos Pireus i Zagłębie Sosnowiec. Grecy przeważali, ale to drużyna z południa Polski ostatecznie wygrała 3:1.

Oto końcowa klasyfikacja turnieju Escola Varsovia CUP 2019:

Kategoria U-10:

 1. Everton FC
 2. Barça Academy Warszawa
 3. AS Roma
 4. Champion Warszawa
 5. Stoke City
 6. Barça Academy Warszawa ll
 7. UKS Białe Orły Warszawa
 8. Zagłębie Sosnowiec

Kategoria U-11:

 1. Zagłębie Sosnowiec
 2. Olympiakos Pireus
 3. Legia Warszawa
 4. FK Ketera
 5. Barça Academy Warszawa
 6. Widzew Łódź
 7. UKS Białe Orły Warszawa
 8. Barça Academy Warszawa ll
Więcej o: