Znamy ostateczny układ klasyfikacji Złotego Buta. Którzy Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek?

Leo Messi po raz kolejny został zwycięzcą klasyfikacji Złotego Buta dla najlepszego strzelca w Europie. Najlepsi polscy napastnicy, Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek, zajęli miejsca poza podium.

36 goli Leo Messi strzelił w 34 meczach zakończonego niedawno sezonu ligi hiszpańskiej. Argentyńczyk kolejny raz został nie tylko najlepszym strzelcem LaLiga, ale także najlepszym strzelcem w całej Europie. Tuż za nim znalazł się Kylian Mbappe, a podium uzupełnił Fabio Quagliarella.

Poza czołową piątką znalazło się dwóch najlepszych polskich napastników, Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek. Obydwaj podzielili szóste miejsce, mając po 22 gole na koncie. Razem z nimi taką samą statystykę mieli m.in. Mohamed Salah i Sadio Mane z Liverpoolu, czy Pierre-Emerick Aubameyang z Arsenalu.