MŚ U-20. Świetny mecz w Bielsku-Białej! Przepiękny gol w meczu Urugwaj - Norwegia i festiwal strzelecki Nigerii i Nowej Zelandii

Za nami drugi dzień mistrzostw świata U-20 w Polsce. Świetne widowisko stworzyły w Bielsku-Białej reprezentacje Ukrainy i USA (2:1), Urugwajczycy pokonali Norwegów 3:1, a Nigeryjczycy rozbili Katar 4:0. Wysoko wygrała też reprezentacja Nowej Zelandii, która pokonała Honduras 5:0.
Zobacz wideo

Nie było pełnych stadionów, ale były wielkie emocje. W czterech piątkowych meczach mistrzostw świata U-20 rozgrywanych w Polsce padło aż 16 goli. Najwięcej w Lublinie, gdzie reprezentacja Nowej Zelandii rozbiła Honduras 5:0 i została nowym liderem grupy C. Drugie miejsce zajmują reprezentanci Urugwaju, którzy pokonali w Łodzi Norwegów 3:1. Fenomenalnego gola w tym meczu strzelił Darwin Nunez, a Urugwajczycy potwierdzili, że będą się liczyć podczas turnieju w Polsce.

Rywalizacja rozpoczęła się również w grupie D. Pierwszym liderem zostali Nigeryjczycy. W meczu z Katarem wbili swoim rywalom cztery gole i udowodnili, że są dwie, a nawet trzy klasy lepsi od Katarczyków. Do niespodzianki doszło za to w Bielsku-Białej, gdzie Ukraina pokonała reprezentację USA. Mecz w stolicy Podbeskidzia stał na bardzo wysokim poziomie. Strzały, składne akcje i świetne interwencje bramkarzy. Oby podczas turnieju w Polsce było więcej takich meczów!

W sobotę zakończy się pierwsza kolejka fazy grupowej. W grupie E zagrają: Francja z Arabią Saudyjską i Panama z Mali. W grupie F zmierzą się: Portugalia i Korea Południowa oraz Argentyna i Republika Południowej Afryki.

Więcej o: