Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tragedia na boisku. Sędzia doznał dwóch ataków serca. Nie udało się go uratować

Boliwia. Podczas niedzielnego meczu doszło do tragicznego zdarzenia. W pewnym momencie sędzia spotkania upadł na murawę. Arbiter został przetransportowany do szpitala, jednak nie udało się go uratować.
Zobacz wideo

W minioną niedzielę zespół Always Ready podejmował Oriente Petrolero – było to spotkanie w ramach Division de Futbol Profesional, czyli najwyższej klasy rozgrywkowej w Boliwii. Rywalizacja toczyła się na obiekcie Municipal Stadium, położonym 3900 metrów nad poziomem morza. W 47. minucie sędzia meczu – Victor Hugo Hurtado – upadł na murawę. Przy arbitrze od razu pojawiły się służby medyczne.

 

Tragedia w lidze boliwijskiej. Sędzia doznał ataku serca - nie udało się go uratować

Po otrzymaniu pierwszej pomocy Hurtado został przetransportowany do szpitala, jednak ostatecznie nie udało się go uratować. Lekarz klubu Always Ready poinformował, że sędzia doznał dwóch ataków serca – pierwszy z nich miał miejsce podczas meczu, a drugi, po którym stwierdzono zgon 31-letniego mężczyzny, w miejscowym szpitalu. 

Kondolencje rodzinie zmarłego złożył prezydent Boliwii – Evo Morales: „Wyrażamy ubolewanie z powodu śmierci sędziego Victora Hugo Hurtado. Składamy kondolencje i wyrazy solidarności rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom zmarłego. Boliwijski futbol jest teraz w żałobie” – czytamy w komunikacie opublikowanym na Twitterze.