Były mistrz świata wdał się w bijatykę na stadionie. To kolejny taki incydent z jego udziałem [wideo]

Były piłkarz Borussii Dortmund - Kevin Greusskreutz - wdał się w bójkę z grupą kibiców podczas meczu jednej z niższych lig niemieckich. To nie pierwszy taki incydent z udziałem byłego mistrza świata.
Zobacz wideo

Do bójki z udziałem Kevina Grosskreutza doszło podczas meczu Kriesligi C między VfL Kemminghausen III i FC Brambauer II. Mistrz świata z 2014 roku spędził kilka lat juniorskiej kariery w VfL. W minioną niedzielę Grosskreutz oglądał mecz swojego dawnego klubu z poziomu murawy. 

Kevin Grosskreutz wdał się w bijatykę na stadionie. To kolejny taki incydent z jego udziałem

Gdy zawodnik gości otrzymał czerwoną kartkę, na stadionie doszło do regularnej bijatyki. Pseudokibice Brambauer zaatakowali fanów gospodarzy – konfrontacji nie uniknął też Grosskreutz. Były zawodnik BVB tłumaczył później, że starał się jedynie rozdzielić walczące osoby: „Oni bili nawet mężczyzn, którzy przyszli na mecz z dziećmi. W pewnym momencie zostałem otoczony przez 10 osób, które zaczęły mnie okładać. Ci ludzie to tchórze. Są silni tylko w grupie” – tak całe zdarzenie komentował Grosskreutz (za sportbild.bild.de). Niebezpieczną sytuację na stadionie można obejrzeć na poniższym wideo:

Po interwencji policji 6-krotny reprezentant Niemiec nie zdecydował się na podjęcie środków prawnych przeciw krewkim pseudokibicom. 

To nie pierwszy taki incydent z udziałem niemieckiego obrońcy. W 2017 roku Grosskreutz trafił do szpitala z urazem głowy, po tym, jak wdał się w bójkę na ulicach Stuttgartu. 

Więcej o: