Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Skandal w III lidze. Sędziowie prowadzili mecz będąc pod wpływem alkoholu

Spotkanie na szczeblu III ligi między Stalą Kraśnik i Chełmianką Chełm zakończyło się w skandaliczny sposób. Po tym, jak na stadion wezwano policję, okazało się, że dwóch sędziów prowadziło zawody będąc pod wpływem alkoholu.
Zobacz wideo

W niedzielę Stal Kraśnik mierzyła się na stadionie MOSiR z Chełmianką Chełm. Mecz III ligi (IV grupa) zakończył się w skandaliczny sposób – po interwencji policji okazało się, że dwóch sędziów asystentów prowadziło zawody będąc pod wpływem alkoholu.

Skandal meczu Stali Kraśnik z Chełmianką. Sędziowie prowadzili spotkanie będąc pod wpływem alkoholu

Funkcjonariusze zostali wezwani na miejsce przez Kierownika ds. bezpieczeństwa stadionu MOSiR. Na prośbę organizatorów, spotkanie nie zostało przerwane, a badanie alkomatem nastąpiło po ostatnim gwizdku. Przypuszczenia okazały się prawdziwe – jeden z mężczyzn miał 0,3, a drugi 0,6 promila alkoholu. U sędziego głównego policjanci nie stwierdzili obecności alkoholu. 

Teraz sprawa wspomnianych asystentów trafi do sądu – przeciw nim zostanie skierowany wniosek o ukaranie w związku z wykonywaniem czynności zawodowych pod wpływem alkoholu. Sprawę zbada też Polski Związek Piłki Nożnej. Delegacja sędziowska, która prowadziła feralne spotkanie, przyjechała do Kraśnika z Krakowa. 

Mecz zakończył się remisem 1:1.