Kolejny spadek Ruchu Chorzów. Pierwszy raz w historii zagra tak nisko. Kibice opuścili stadion

Ruch Chorzów zremisował 1:1 z Błękitnymi Stargard i stracił szanse na utrzymanie się w II lidze. Na znak protestu kibice Ruchu opuścili trybuny w trakcie meczu.

Fatalnie wygląda sytuacja Ruchu Chorzów. Zasłużony klub zaliczył trzeci spadek z rzędu i w przyszłym roku zagra w trzeciej lidze. Dla Niebieskich będzie to pierwsza w historii gra na tym szczeblu rozgrywek.

Zobacz wideo

Przed meczem było jasne, że Ruch ma niewiele szansę na utrzymanie, ale wszyscy i tak łudzili się, że klub może się utrzymać. Niestety, nic z tego nie wyszło.

Kibice nie mogą się pogodzić z tym co dzieje się z Ruchem, dlatego na mecz przyszli ubrani na czarno i nawet nie prowadzili dopingu. Dodatkowo większość fanów wyszła ze stadionu w czasie trwania spotkania. Niemal przez cały mecz "pozdrawiano" za to działaczy, którzy w większości nawet nie pojawili się na stadionie.

- Patrząc na to, kto i jak zarządza tym klubem, można się było spodziewać takiego obrotu spraw - mówi Jacek Bednarz o Ruchu Chorzów, który trzy lata temu spadł z ekstraklasy, dwa lata temu zleciał z pierwszej ligi, a w tym roku stacza się do trzeciej.

Do I ligi awansował za to Radomiak Radom, który wygrał 5:0 z Siarką Tarnobrzeg. Awans może świętować także Olimpia Grudziądz

Więcej o: