Robert Lewandowski skomentował niepowodzenie Bayernu i brak mistrzostwa w przedostatniej kolejce

Bayern Monachium bezbramkowo zremisował z RB Lipsk, a Borussia Dortmund po emocjonującym meczu pokonała Fortunę Dueseldorf 3:2. Taki wynik oznacza, że Borussia ma dwa punkty straty do Bayernu i nie straciła jeszcze szans na mistrzostwo. Sprawę skomentował Robert Lewandowski, który odniósł się do meczu na Instagramie.

W 50. minucie do bramki Lipska trafił Leon Goretzka. Sędzia skorzystał jednak z wideoweryfikacji i ostatecznie nie uznał gola. Powtórki pokazały, że był spalony, a nim Robert Lewandowski.

- Było tak blisko. Czas zakończyć to w Monachium - napisał Robert Lewandowski na Instagramie, gdzie wrzucił zdjęcie zdjęcie z sobotniego meczu Bayernu z RB Lipsk (0:0). Polak mógł mówić o pechu, ale nasz napastnik wierzy, że za tydzień wszystko rozstrzygnie się na korzyść Bawarczyków

***

Równolegle Borussia grała u siebie z Fortuną Duesseldorf. Gospodarze prowadzili po bramce Christiana Pulisicia w 41. minucie. Wyrównał jednak sześc minut później Oliver Fink.
W 53. minucie Borussia znów wygrywała, gdy trafił Thomas Delaney. Chwilę później mogło być 2:2, ale Dodi Lukebakio w 58. minucie nie wykorzystał rzutu karnego. W 83. minucie Adam Bodzek dostał czerwoną kartkę i Fortuna musiała grać w "10". W 90. minucie wynik na 3:1 dla Borussii podwyższył Mario Goetze. Chwilę później trafił jeszcze dla gości Dawid Kownacki. Ostatecznie Borussia pokonała Fortunę 3:2.

W ostatniej kolejce Bundesligi Bayern zagra u siebie z Eintrachtem Frankfurt, a Borussia na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach. 34. kolejka Bundesligi odbędzie się w sobotę (18 maja). Wszystkie spotkania rozpoczną się o godz. 15:30.