Stadion Śląski zmieni nazwę! To drugi największy stadion w Polsce

Tauron Stadion Śląski: taką nazwę od sierpnia może nosić drugi co do wielkości stadion w kraju - poinformował "Dziennik Zachodni."
Zobacz wideo

Po ostatniej przebudowie i modernizacji Stadion Śląski został oddany do użytku 1 października 2017 roku. Obiekt na co dzień nie gości żadnej drużyny sportowej. Od czasu do czasu odbywają się na nim takie wydarzenia jak mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej czy zawody lekkoatletyczne, jak np. Memoriał Kamili Skolimowskiej.

Jak poinformował "Dziennik Zachodni" od sierpnia obiekt może nosić nazwę "Tauron Stadion Śląski." Polskie przedsiębiorstwo grupujące spółki z branży energetycznej za nazwę obiektu miałoby płacić milion złotych rocznie. Chociaż nie są to wielkie pieniądze, to z pewnością pomogłyby one w utrzymaniu stadionu.

Umowa miałaby zostać podpisana na pięć lat, a informacja na razie nie jest oficjalna. Ma zostać ona potwierdzona w sierpniu, w rocznicę wybuchu I Powstania Śląskiego. Jeśli informacje te się potwierdzą, to kolejny duży, polski stadion otrzyma nazwę spółki skarbu państwa. Za Stadion Narodowy PGE rocznie płaci około ośmiu mln złotych, a nazwa obiektu w Gdańsku kosztuje Energę 4,5 mln złotych rocznie.

Więcej o: