Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Stadion Śląski zmieni nazwę! To drugi największy stadion w Polsce

Tauron Stadion Śląski: taką nazwę od sierpnia może nosić drugi co do wielkości stadion w kraju - poinformował "Dziennik Zachodni."
Zobacz wideo

Po ostatniej przebudowie i modernizacji Stadion Śląski został oddany do użytku 1 października 2017 roku. Obiekt na co dzień nie gości żadnej drużyny sportowej. Od czasu do czasu odbywają się na nim takie wydarzenia jak mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej czy zawody lekkoatletyczne, jak np. Memoriał Kamili Skolimowskiej.

Jak poinformował "Dziennik Zachodni" od sierpnia obiekt może nosić nazwę "Tauron Stadion Śląski." Polskie przedsiębiorstwo grupujące spółki z branży energetycznej za nazwę obiektu miałoby płacić milion złotych rocznie. Chociaż nie są to wielkie pieniądze, to z pewnością pomogłyby one w utrzymaniu stadionu.

Umowa miałaby zostać podpisana na pięć lat, a informacja na razie nie jest oficjalna. Ma zostać ona potwierdzona w sierpniu, w rocznicę wybuchu I Powstania Śląskiego. Jeśli informacje te się potwierdzą, to kolejny duży, polski stadion otrzyma nazwę spółki skarbu państwa. Za Stadion Narodowy PGE rocznie płaci około ośmiu mln złotych, a nazwa obiektu w Gdańsku kosztuje Energę 4,5 mln złotych rocznie.

Więcej o:
Komentarze (48)
Stadion Śląski zmieni nazwę! To drugi największy stadion w Polsce
Zaloguj się
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 15 razy 9

  A już myślałem że pisowskie władze Śląska chciały zrobić to samo co z naszym placem Szewczyka.

 • mike689

  Oceniono 14 razy 8

  stadion powinien sie nazywac imieniem wielkiego i wybitnego pilkarza lecha kaczynskiego byl tak bystry ze nikt go nie zauwazyl na boisku przebiegal jak Forrest Gump

 • owrank

  Oceniono 8 razy 6

  Tauron czyli państwowy monopolista ? może niech deficytowa Poczta Polska jeszcze zacznie sponsorować stadiony i ligę gry w bierki

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 4 razy 4

  Tauron ma na stadiony,
  a płacze,że prąd za tani?

 • xzyzzy

  Oceniono 4 razy 4

  podwyzki cen prądu i paliw powiny dotyczyć tylko tych, których rajcują popisy ich idoli-kuglarzy.
  jedna huta już pada od nadmiernego haraczu w cenie prądu na igrzyska dla gawiedzi. ale co tam jakaś huta i jej załoga, miszcze w kuglarstwie są najważniejsze.

 • eskulapp

  Oceniono 8 razy 4

  Zbudowaliśmy kolejny moloch, który w zasadzie przez dziesięciolecia będzie stał pusty. Moloch drogi i zbędny, dający zatrudnienie może kilkunastu osobom przy korycie. Czy ludzie za to odpowiedzialni zostaną kiedyś rozliczeni? A już deal z Tauronem to istna szopka. Szkoda, że nie dali kilkudziesięciu milionów, wyszłoby że stadion na siebie zarabia.

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 8 razy 4

  Tylko Jarosława Kaczyńskiego!!! Na inną nazwę NIKT ZGODY NIE DA!!!

 • el.pistolero

  Oceniono 8 razy 4

  To już wiemy skąd podwyżki prądu. Między innymi na fanaberie związane z sponsoringiem stadionowych trupów?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX