Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Byli piłkarze reprezentacji Rosji skazani za udział w chuligańskich bójkach. Trafią do łagru

Dwóch byłych piłkarzy reprezentacji Rosji - Paweł Mamajew i Aleksandr Kokorin - trafią do kolonii karnej. Obydwaj zostali skazani przez moskiewski sąd za udział w chuligańskich bójkach w październiku ubiegłego roku.

W najczarniejszych snach Aleksandr Kokorin i Paweł Mamajew nie mogli przypuszczać, że wspólny wypad do Moskwy będzie miał takie konsekwencje. 28-letni Kokorin, napastnik Zenita St. Petersburg i nieco starszy Mamajew, pomocnik Krasnodaru, w październiku ubiegłego roku po meczu swoich drużyn wybrali się do stolicy na wspólną imprezę.

W towarzystwie m.in. Kiryła Kokorina, brata Aleksandra, grupa mężczyzn bawiła się w klubie ze striptizem, a następnie przeniosła się do jednej z kawiarni. Mężczyźni zakłócali spokój innych klientów, a następnie zaatakowali dwóch z nich. Agresorem był Kokorin, który zamiast argumentów postanowił użyć krzesła, a ofiarą Denis Pak, szef wydziału motoryzacji i kolei Ministerstwa Przemysłu i Handlu, który z połamanym żebrem wylądował w szpitalu. Jakby tego było mało, w starciu z Kokorinem i Mamajewem ucierpiał również inny urzędnik, Siergiej Gajsin, a wcześniej – szofer znanej prezenterki Kanału Pierwszego Olgi Uszakowej.

W sledstwiennym izolatorze, czyli odpowiedniku polskiego aresztu, spędzili ponad pół roku. W trakcie rozprawy oskarżeni w ostatnim słowie przed usłyszeniem wyroku wyrazili skruchę i przeprosili pokrzywdzonych. To nie miało jednak większego znaczenia dla moskiewskiego sądu, który skazał Aleksandra Kokorina na 18 miesięcy, a Pawła Mamajewa na 17 miesięcy kolonii karnej. Wiele wskazuje na to, że obydwaj kończą swoje przygody z obecnymi klubami, gdyż kontrakt Kokorina z Zenitem kończy się w czerwcu, a Mamajewa z FK Krasnodar - z końcem roku.

Więcej o:
Komentarze (43)
Byli piłkarze reprezentacji Rosji skazani za udział w chuligańskich bójkach. Trafią do łagru
Zaloguj się
 • feldkuratkatz

  Oceniono 21 razy 17

  Gdyby wp..lili zwykłym ludziom, sprawy by nie było. Ale oni zadarli z kastą nietykalnych, urzędnikami państwowymi, czyliz majestatem cara. Car tego nie wybacza.

 • bbaaqq

  Oceniono 15 razy 11

  po prostu podskoczyli złym ludziom, jeśli byliby to zwykli obywatele to nie mieliby żadnych konsekwencji. To jest Rosja ... ale nie martwcie się, w Polszy też tak niedługo będzie, jak podskoczysz PiSiakowi to pójdziesz siedzieć, jak komuś innemu, to co najwyżej palcem pogrożą :P

 • ja_prostak

  Oceniono 10 razy 8

  Przynajmniej nie będą musieli się dziargać, mają dziarg pod dostatkiem

 • lina555

  Oceniono 3 razy 3

  Ciekawe czy gdyby zaatakowanymi nie okazali się urzędnicy, to sprawa miałaby taki finał?

 • pako19

  Oceniono 3 razy 3

  podkoczyli ludziom władzy, gdyby pobili zwykłych ludzi sprawa zostałaby umorzona. To jest Rosja- wszyscy są równi ale są też równiejsi.

 • byann

  Oceniono 3 razy 3

  Ciekawe jak by u nich skończył Hajto.

 • ataner14

  Oceniono 2 razy 2

  Myślę że to oni czuli się "wybranymi" a tu los z nich zakpił .Tak czy inaczej zasłużyli na kare.Jaka się nie wypowiadam. Nie raz pewnie już tak szaleli i znowu myśleli ze im ujedzie.

 • nalesniku

  Oceniono 6 razy 2

  no to teraz bedzie codziennie bar ze striptizem. tylko że to oni będą się rozbierać i obciągać lachy...

 • ja5569

  Oceniono 8 razy 2

  Łagry nie skończyły się z III Rzeszą przypadkiem? Może tylko te na zachód od Uralu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX