Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mistrz świata i legenda Barcelony kończy karierę!

39-letni Xavi, jeden z najlepszych pomocników w historii futbolu, ogłosił, że kończy karierę.
Zobacz wideo

Hiszpan, od czterech lat występujący w katarskim Al Sadd zapowiedział, że kończy karierę. Czym się będzie zajmował w przyszłości? Chciałby sprawdzić się w roli trenera.

- Moja filozofia i styl, jaki będę chciał wpoić trenowanym przeze mnie drużynom, będzie podobna do tego, który rozwinęliśmy w Barcelonie przez wiele lat pod wpływem Johana Cruyffa i akademii La Masia. Uwielbiam, jak zespoły przejmują inicjatywę, zdobywają teren podaniami, ciągle atakują - mówi Xavi.

W tym sezonie Xavi rozegrał dla Al Sadd 16 meczów, w których zdobył 5 bramek i zaliczył 6 asyst.

- Granie w piłkę nożną do 39. roku życia było wielkim przywilejem. Przede mną jeszcze tylko występy w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. To mój ostatni sezon w roli zawodnika, ale nie mogę się już doczekać co przyniesie mi przyszłość już na pozycji trenera - oświadczył.

Xavi jest legendą Barcelony, do której jako 11-latek trafił w 1991 roku. Na Camp Nou pomocnik grał do 2015 roku. W tym czasie zdobył osiem razy mistrzostwo Hiszpanii i cztery razy wygrał Ligę Mistrzów. W reprezentacji Hiszpanii rozegrał 133 mecze, zdobywając tytuł mistrza świata (2010) oraz dwukrotnie mistrzostwo Europy (2008, 2012).

Więcej o: