Nie żyje Horacio Sala, ojciec tragicznie zmarłego piłkarza

Horacio Sala, ojciec tragicznie zmarłego piłkarza Emiliano Sali, nie żyje. Zmarł na zawał w nocy z czwartku na piątek.
Zobacz wideo

"Partnerka Horacio zadzwoniła do mnie o piątej rano, lekarze już przy nim byli. Gdy dotarłem na miejsce, Horacio już nie żył" - powiedział burmistrz Progreso, Julio Muller. Progreso w prowincji Santa Fe to rodzinna miejscowość Emiliano Sali. Były piłkarz FC Nantes zginął 21 stycznia 2019 roku w wypadku samolotu nad kanałem La Manche. Teraz zmarł jego ojciec, wszystko wskazuje na to, że przyczyną zgonu był zawał serca. Horacio Sala miał 58 lat.

Emiliano Sala zginął w wypadku samolotu na trasie z Nantes do Cardiff. Argentyńczyk leciał do walijskiego klubu na pierwszy trening po transferze, Cardiff zapłaciło za niego 15 mln funtów. Ciało Emiliano zostało odnalezione dopiero trzy tygodnie później na dnie kanału La Manche.

- Największym zaskoczeniem był fakt, że wrak był niemal w całości. Spodziewaliśmy się, że znajdziemy masę szczątków - powiedział David Mearns, dowodzący akcją poszukiwawczą. Sprawa zapłaty za transfer Sali do dziś dzieli Nantes i Cardiff. Walijski klub odmawia przelania pieniędzy, przekonując że przed śmiercią Sali Nantes nie dopełniło wszystkich formalności pozwalających zarejestrować zawodnika. Sprawę będzie musiała rozstrzygnąć FIFA.

Więcej o: