Jan Kocian wraca do Ruchu Chorzów! Marek Wleciałowski zwolniony

Jan Kocian wraca do Ruchu Chorzów. 61-letni szkoleniowiec pracował w chorzowskim klubie w latach 2013-2014. Doprowadził go do trzeciego miejsca w ekstraklasie i gry w europejskich pucharach.
Zobacz wideo

Jan Kocian będzie teraz pełnił funkcję menedżera pierwszego zespołu. Słowak będzie współpracował z Karolem Michalskim, który zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Marka Wleciałowskiego. Władze chorzowskiego klubu zdecydowały się zwolnić 49-letniego trenera za słabe wyniki. - Szanuję decyzję właścicieli. Nadal wierzę w ten zespół. Będę śledził jego dalsze losy i mocno kibicował - przyznał Wleciałowski w oficjalnym komunikacie.

Jan Kocian wraca do Chorzowa po pięciu latach przerwy. W tym czasie pracował w Pogoni Szczecin, Podbeskidziu Bielsko-Biała oraz reprezentacji Jemenu. 

Problemy sportowe i finansowe

Ruch Chorzów zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli II ligi. Zdobył 28 punktów w 28 meczach i do bezpiecznej pozycji traci dwa punkty. W ostatniej kolejce Ruch przegrał z Gryfem Wejherowo 2:3 i mocno skomplikował swoją sytuację na sześć kolejek przed zakończeniem sezonu. A problemy sportowe to nie koniec złych informacji z Chorzowa. Klub od lutego zalega z wypłatami dla piłkarzy (niebawem minie też termin wypłat za marzec). Pod znakiem zapytania stoi też wsparcie finansowe od władz miasta. Ruch oczekuje, że Chorzów rozpisze konkurs na promocję miasta przez sport i zasili budżet kwotą czterech milionów złotych.

Więcej o: