Gigantyczny wzrost wartości Krzysztofa Piątka. Polak zdeklasował najlepszych na świecie

Portal transfermarkt.com przygotował ranking piłkarzy z największym wzrostem wartości od 1 lipca ubiegłego roku. Krzysztof Piątek znalazł się na 10. miejscu. Cena za napastnika Milanu wzrosła o 39 milionów euro. Uwagę zwraca jednak fakt, że Polak podniósł swoją wartość aż o ponad 4000 procent.
Zobacz wideo

Portal transfermarkt.com przygotował zestawienie ukazujące piłkarzy z największym wzrostem wartości w porównaniu do 1 lipca zeszłego roku. Na 10. miejscu znalazł się Krzysztof Piątek, który zdaniem portalu jest obecnie wart 40 milionów euro, czyli o 39 milionów więcej niż rok temu. Znacznie większą uwagę zwraca jednak fakt, że w tym okresie wartość Polaka wzrosła aż o 4344 procent. W czołowej "50" rankingu, lepiej pod tym względem wypadł tylko Evan N'Dicka, grający w Eintrachcie Frankfurt - 5400 procent.

 

Na czele rankingu znalazł się Kylian Mbappe z PSG, wart obecnie 200 milionów euro (wzrost o 80 milionów) przed Frankie de Jongiem z Ajaxu oraz Jadonem Sancho z Borussii Dortmund.

Krzysztof Piątek jest ewenementem w Serie A. Tym razem role w Milanie się odwróciły

To, że Krzysztof Piątek jest odizolowany i osamotniony w ataku Milanu wiadomo nie od dzisiaj. Starcie z Lazio (1:0) dobitnie przypomniało o tym po raz kolejny; długo było niemal identyczne do tego z półfinału Pucharu Włoch, które mogło wynudzić nawet najbardziej wytrwałych kibiców (0:0, rewanż 24 kwietnia).

Więcej o: