Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nowa rola Euzebiusza Smolarka. "To dla mnie druga kariera"

Euzebiusz Smolarek został oficjalnie przedstawiony jako nowy prezes zarządu Polskiego Związku Piłkarzy. Podczas specjalnej konferencji prasowej nowy prezes opowiedział o głównych projektach związku, kierunku działań oraz swoich motywacjach w podjęciu decyzji o objęciu funkcji prezesa.
Zobacz wideo

47-krotny reprezentant Polski, od października 2018 roku będący członkiem zarządu PZP, z dniem 4 kwietnia 2019 roku, został oficjalnie przedstawiony jako nowy prezes zarządu Polskiego Związku Piłkarzy. - Chciałbym przyczynić się do jeszcze większego rozwoju związku i bardzo bym chciał, by piłkarze
w Polsce czuli się jeszcze bardziej bezpieczni. Praca w zarządzie PZP to dla mnie druga kariera. Mam bogate doświadczenia z wielu krajów, wiele widziałem i uważam, że jako związek możemy bardzo wiele zdziałać. Mam ambicje, aby poprawić kilak spaw dotyczących sytuacji piłkarzy w Polsce - powiedział Euzebiusz Smolarek, prezes Polskiego Związku Piłkarzy.

O Polskim Związku Piłkarzy:  

Polski Związek Piłkarzy (PZP) jest jedynym pełnoprawnym przedstawicielem i obrońcą interesów piłkarzy i piłkarek w Polsce, rozpoznawanym i uznanym przez PZPN, UEFA i FIFA na równi z innymi organizacjami zrzeszonymi w FIFPro, Międzynarodowej Federacji Związków Zawodowych Piłkarzy. Do najważniejszych celów statutowych PZP należą: propagowanie i obrona praw piłkarzy, zwiększenie solidarności między piłkarzami, reprezentowanie i promocja interesów zawodowych piłkarzy, edukacja piłkarzy i przygotowanie ich do życia po zakończeniu sportowej kariery.

Więcej o: