Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Arkadiusz Reca może zmienić klub! Gigant broniący się przed spadkiem

Reprezentant Polski Arkadiusz Reca latem może zmienić klub. Piłkarz, który nie może przebić się do składu Atalanty Bergamo, znalazł się na celowniku tureckiego Fenerbahce.
Zobacz wideo

Kariera Arkadiusza Recy po opuszczeniu Wisły Płock wyhamowała. Sprowadzony w letnim okienku transferowym za cztery miliony euro do Atalanty lewy obrońca w tym sezonie na włoskich boiskach spędził jedynie 113 minut w łącznie czterech spotkaniach. Na ratunek Recy przyjść może Fenerbahce.

Tureckie media, w tym serwis fanatik.com, podają, że reprezentant Polski miałby trafić do Turcji na zasadzie wypożyczenia z opcją transferu definitywnego. W Fenerbahce Reca pełniłby rolę zmiennika Hasana Aliego Kaldirima. Fenerbahce pogrążone jest w głębokim kryzysie. W ligowej tabeli po 26. serii gier zajmuje odległe 13. miejsce i nie może być pewne utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Arkadiusz Reca na cenzurowanym

Wokół Recy powstało w ostatnich tygodniach spore zamieszanie. Jego powołanie do kadry prowadzonej przez Jerzego Brzęczka na mecze eliminacji Euro 2020 przeciwko Austrii i Łotwie było szeroko komentowane w mediach. Dziennikarze zarzucali selekcjonerowi zbytnie przywiązanie do zawodnika, którego prowadził w czasie swojej pracy w płockim klubie.

Maciej Szczęsny w studiu TVP przed meczem z Łotwą sugerował nawet, że w kontrakcie zawodnika z Atalantą istnieje zapis o bonusie w wysokości pół miliona euro dla Wisły, jeśli Reca rozegra w barwach drużyny narodowej pięć spotkań. Tym rewelacjom zaprzeczył jednak zarówno klub z Płocka, jak i prezes PZPN Zbigniew Boniek. W spotkaniu z Łotwą (2:0) Reca zagrał od pierwszej minuty i zaliczył asystę przy trafieniu Roberta Lewandowskiego.