Polski trener może zostać selekcjonerem reprezentacji Togo. Poprowadzi wielką gwiazdę?

Bogusław Baniak już wkrótce może zostać trenerem reprezentacji Togo. 60-letni szkoleniowiec jest zainteresowanym pracą w afrykańskiej reprezentacji, w której mógłby poprowadzić m.in Emmanuela Adebayora.

Doświadczony szkoleniowiec, który w swojej karierze pracował w takich klubach, jak Pogoń Szczecin Lech Poznań czy Flota Świnoujście, ponownie może rozpocząć pracę w afrykańskim kraju. W latach 2015/2017 Baniak pracował jako dyrektor sportowy reprezentacji Burkina Faso, a teraz może zostać pierwszym trenerem reprezentacji Togo. 

Baniak już wkrótce uda się tam na rozmowy dotyczące przejęcia drużyny i sam jest bardzo zainteresowany posadą. Reprezentacja Togo odpadła właśnie w eliminacjach Pucharu Narodów Afryki i nie wystąpi w tej prestiżowej imprezie po raz dziewiąty w swojej historii. Togo przegrało z Beninem 1:2, a Togijczykom nie pomogła nawet bramka legendarnego napastnika Emmanuela Adebayora. 

- Mogę powiedzieć, że w Burkina Faso przeżyłem przygodę swojego życia. Wiele też tam się nauczyłem, między innymi jak pomagać i co znaczy słowo solidarność. Sam jak pomagałem jak mogłem dzieciom. Mam propozycję z jednego z klubów pierwszoligowych, ale nie ukrywam, że chciałbym jeszcze raz spróbować w Afryce – mówi trener Baniak w rozmowie z katowickim Sportem.

Więcej o:
Copyright © Agora SA