Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Joao Cancelo o Szymonie Marciniaku: Skrzywdził nas. Brak VAR-u to amatorszczyzna ze strony UEFA

- Sędzia nas skrzywdził. Brak VAR na takim poziomie to amatorszczyzna ze strony UEFA - denerwował się Joao Cancelo, odnosząc się do sytuacji z meczu Portugalia - Serbia (1:1), w której sędzia Szymon Marciniak cofnął decyzję o przyznaniu rzutu karnego dla gospodarzy.

Była 73. minuta spotkania. Piłka o strzale głową Andre Silvy trafiła w rękę Antonio Rukaviny. Szymon Marciniak, który sędziował to spotkanie, praktycznie bez wahania pokazał na 11. metr. Po chwili - w wyniku konsultacji z asystentem - zmienił jednak decyzję i anulował rzut karny. - Sędzia nas skrzywdził. Brak VAR na takim poziomie to amatorszczyzna ze strony UEFA - denerwował się po meczu Joao Cancelo. Zły był także Cristiano Ronaldo, który z powodu kontuzji opuścił boisko jeszcze w pierwszej połowie. - Karny był ewidentny. Nie rozumiem, dlaczego w innych rozgrywkach może działać VAR, a tutaj go nie ma - denerwował się gwiazdor Juventusu. - Jestem sfrustrowany, bo wykonaliśmy ciężką pracę. Powinniśmy wygrać, bo byliśmy zdecydowanie lepsi, Serbia tylko się broniła przez cały mecz - dodawał Cancelo.

Fernando Santos: Marciniak mnie przeprosił

Do sytuacji odniósł się także Fernando Santos. W rozmowie z portugalską telewizją RTP zdradził, że po zakończeniu spotkania Marciniak poprosił go, by razem z nim obejrzał sporną sytuację. - Zobaczyliśmy ją dwukrotnie. Za pierwszym razem mieliśmy pewne wątpliwości, ale za drugim już nie. Ani ja, ani sędzia, który mnie przeprosił, ale to marne pocieszenie, bo powinien być rzut karny - powiedział Santos, dodając na antenie, że największą winę ponosi jednak arbiter liniowy, który przekazał głównemu błędną ocenę.

Portugalia po dwóch rozegranych spotkaniach w eliminacjach do Euro 2020 zajmuje dopiero trzecie miejsce w grupie (za Ukrainą i Luksemburgiem). Zdobyła zaledwie dwa punkty, bo oprócz remisu z Serbią, kilka dni wcześniej podzieliła się też punktami z Ukrainą (0:0).

Więcej o:
Komentarze (5)
Joao Cancelo o Szymonie Marciniaku: Skrzywdził nas. Brak VAR-u to amatorszczyzna ze strony UEFA
Zaloguj się
 • j666

  Oceniono 6 razy 4

  Na szczęście liniowy był z jakiegoś odległego nadwiślańskiego kraju. gdzie nazwiska sędziów wydających wyroki są anonimowe.

 • karawa81

  0

  Czy Listkiewicz był tym liniowym? Wie ktoś? Czemu nie ma podanej tej informacji?

 • hamer.b

  0

  Ale Var to by się przydał chciażby w ostatnim meczu Polaków sędzia też wszystkiego nie widział.

 • cwdj

  Oceniono 2 razy -2

  Varciniak w Polsce jest nietykalny i może robić co chce, bronią go wszyscy, mafia sędziowska i cały PZPN z Bońkiem na czele i dopiero poza Polską na głośno mówi się o jego błędach.

 • facet26

  Oceniono 5 razy -5

  Marciniak- wierny piesek na usługach UEFA...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX