Jerzy Brzęczek skrytykowany przez Mateusza Borka za jedną decyzję. "Kompletnie tego nie rozumiem"

Mateusz Borek skrytykował jedną decyzję selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka w programie Romana Kołtonia "Prawda Futbolu". Chodzi o wysłanie na trybuny Szymona Żurkowskiego i Robert Gumnego, którzy w tym samym czasie mogli zagrać w meczu kadry U-21 z Anglią.
Zobacz wideo

Szymon Żurkowski i Robert Gumny cały mecz reprezentacji Polski z Austrią spędzili na trybunach stadionu w Wiedniu. Zamiast przyglądać się naszemu zwycięstwu 1:0 w pierwszym meczu eliminacji, mogli zagrać w kadrze U-21 prowadzonej przez Czesława Michniewicz, która zremisowała 1:1 z Anglią U-21.

- Po za kadrą znaleźli się Gumny i Żurowski. I powiem szczerze - kompletnie nie rozumiem tej sprawy - powiedział Mateusz Borek.

- Nie upieram się, że Żurkowski w najważniejszym meczu Brzęczka musi grać w podstawowym składzie. Ale jeśli w ogóle nie byli koncepcyjnie blisko pierwszego składu, to on musi grać w reprezentacji Michniewicza; podobnie jak Gumny. Tam jest dużo osłabień, a drużyna gra z trzy miesiące w finałach mistrzostw Europy - dodał.

- Jak dzisiaj nie dałeś takiemu chłopakowi zagrać 45 minut za Klicha, to kiedy on będzie grał? Jak Klich poprawi swoją grę? - oburza się Borek.

Krzysztof Piątek uratował reprezentację Polski. Znakomity początek eliminacji

Reprezentacja Polski pokonała Austrię 1:0 w pierwszym meczu eliminacji Euro 2020. Zwycięskiego gola strzelił Krzysztof Piątek. Reprezentacja Polski za kadencji Brzęczka odniosła pierwsze zwycięstwo w siódmym meczu. Zwycięstwo bardzo ważne, bo wyszarpane na terenie teoretycznie najtrudniejszego przeciwnika w eliminacjach Euro 2020.

Polska U-21 zremisowała z Anglią. Kapitalny gol Sebastiana Szymańskiego

Reprezentacja Polski do lat 21 zremisowała w Bristolu z rówieśnikami z Anglii 1:1 w meczu towarzyskim. Mecz z Anglikami był jednym z elementów długich przygotowań do czerwcowych mistrzostw Europy, na których reprezentacja Polski powalczy o awans do Igrzysk Olimpijskich.

Więcej o: