Grali w naszej grupie eliminacji Euro 2020. Nie jesteśmy liderem! Belgowie wygrali w hicie

W najciekawszym czwartkowym meczu eliminacji do Euro 2020 Belgowie wygrali z reprezentacją Rosji (3:1). W "polskiej" grupie Izrael zremisował u siebie ze Słowenią (1:1), a Macedonia Północna pokonała Łotwę (3:1)

W zdecydowanie najciekawszym czwartkowym meczu Belgowie mierzyli się z reprezentacją Rosji, prowadzoną przez Stanisława Czerczesowa. Już w 15. minucie kapitalnym strzałem sprzed pola karnego gola zdobył Youri Tielemans. Minutę później było już 1:1, bo fatalny błąd popełnił Thibault Courtois, który stracił piłkę we własnym polu karnym, a do pustej bramki strzelił Denis Cheryshev. Tuż przed przerwą rzut karny na gola zamienił Eden Hazard. Wynik spotkania ustalił na trzy minuty przed końcem napastnik Chelsea.

W meczach "polskiej" grupy Słoweńcy długo męczyli się z drużyną z Izraela. Tuż po przerwie Sporar pokonał izraelskiego bramkarza. Chwilę później doskonałe rozegranie rzutu rożnego na bramkę zamienił Sahavi. Z kolei Macedonia Północna wygrała swój mecz z Łotwą (3:1) po bramkach, które strzelili Alioski oraz Elmas. Bramkę dla gości zdobył Isajevs. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Elmas.

Przez długi czas wydawało się, że możemy być świadkami sensacji na stadionie w Chorwacji, gdy Azerbejdżan objął prowadzenie. Jeszcze przed przerwą jednak wyrównał Barisić. 11 minut przed końcem meczu bramkę na 2:1 zdobył Kramarić.

W pozostałych spotkaniach Holandia pokonała Białoruś 4:0, Słowacja wygrała z Węgrami 2:0, a Irlandia Północna zwyciężyła 2:0 z reprezentacją Estonii. We wcześniej rozegranych spotkaniach Kazachstan sensacyjnie pokonał Szkocję 3:0, a Cypr wygrał aż 5:0 z reprezentacją San Marino.