Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Były mistrz świata selekcjonerem reprezentacji Chin

Fabio Cannavaro - mistrz świata z 2006 roku - został selekcjonerem reprezentacji Chin. Były zawodnik m.in. Juventusu zastąpił na tym stanowisku Marcelo Lippiego.
Zobacz wideo

Piłkarską karierę Fabio Cannavaro zakończył w 2011 roku po rozegraniu sezonu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w barwach Al-Ahli. Wcześniej Włoch grał w Napoli, Parmie, Interze, Juventusie (dwukrotnie) oraz Realu Madryt. W 2006 roku Cannavaro wraz z reprezentacją Włoch wywalczył mistrzostwo świata oraz został wybrany najlepszym piłkarzem na świecie.

Po zakończeniu piłkarskiej kariery 45-letni dziś Cannavaro rozpoczął pracę trenera. Najpierw był asystentem w Al-Ahli, później pracował kolejno w Guangzhou Evergrande, Al-Nassr, Tianjin Quanjian, a w 2017 roku wrócił do Guangzhou Evergrande, w którym pozostaje do dziś.

W piątek chińska federacja piłkarska poinformowała, że Cannavaro zastąpi na stanowisku selekcjonera drużyny narodowej Marcelo Lippiego. To właśnie Lippi poprowadził Włochów do mistrzostwa świata w 2006 roku. Cannavaro obowiązki selekcjonera będzie łączył z pracą w Guangzhou Evergrande, a Lippi pozostanie w federacji w roli doradcy.

Lippi przestał być selekcjonerem reprezentacji Chin po ostatnim Pucharze Azji, gdzie drużyna dotarła tylko do ćwierćfinału. Cannavaro w nowej roli zadebiutuje 21 marca meczem przeciwko Tajlandii.