Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarz Bayernu Monachium skrytykował selekcjonera kadry Niemiec. Stanął w obronie kolegów

Joachim Loew zrezygnował z trzech ważnych piłkarzy kadry Niemiec - Thomasem Muellerem, Jeromem Boatengiem i Matsem Hummelsem. Całą sytuację postanowił skomentować Joshua Kimmich, który skrytykował decyzję selekcjonera, stając w obronie klubowych kolegów.
Zobacz wideo

Thomas Mueller, Jerome Boateng i Mats Hummels to piłkarze Bayernu, z których zrezygnował Joachim Loew. Mueller i Hummels podzielili się swoją opinią w mediach społecznościowych. Głos w tej zabrał również Joshua Kimmich, ich kolega z Bayernu Monachium. - Jeśli mam ocenić tę sytuację z perspektywy gracza, to nie jest w porządku. Rozumiem rozczarowanie chłopaków. Thomas zagrał 100 meczów w reprezentacji, więc powinien otrzymać kolejne powołanie - twierdzi obrońca mistrza Niemiec.

Zdaniem "Bilda", Joshua Kimmich nie poniesie konsekwencji za swoją wypowiedź. Joachim Loew najprawdopodobniej poruszy ten temat na zgrupowaniu przed najbliższym meczem z Serbią. Pozycja piłkarza Bayernu w kadrze jest bardzo mocna, a wielu ekspertów, zajmujących się niemiecką piłką, widzi w nim nawet przyszłego kapitana reprezentacji.

W zupełnie odmiennym tonie wypowiedział się Manuel Neuer. - To jest decyzja selekcjonera. Jest odpowiedzialny za kadrę i jej wyniki - powiedział bramkarz Bayernu. Dziennikarza "Bilda" uważają, że jego pozycja nie jest już tak mocna jak wcześniej, a jako kapitan kadry i drużyny mistrza Niemiec nie powinien budzić żadnych kontrowersji.