Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Selekcjoner reprezentacji Niemiec zrezygnował z gwiazd Bayernu Monachium

Selekcjoner reprezentacji Niemiec - Joachim Loew - ogłosił, że do drużyny narodowej nie będzie już powoływał Thomasa Muellera, Matsa Hummelsa i Jerome'a Boatenga.
Zobacz wideo

Cała trójka piłkarzy Bayernu Monachium w 2014 roku sięgnęła po mistrzostwo świata na turnieju, który odbywał się w Brazylii. Thomas Mueller, Mats Hummels i Jerome Boateng byli też częścią zespołu, który sensacyjnie nie wyszedł z grupy podczas ostatniego mundialu w Rosji.

- Podziękowałem Matsowi, Jerome'owi i Thomasowi za wiele lat pełnych sukcesów, które wspólnie dzieliliśmy. Teraz jednak musimy skupić się na przyszłości i nadać zespołowi nowy kształt - napisał Joachim Loew w oświadczeniu wydanym na oficjalnej stronie Niemieckiego Związku Piłki Nożnej.

- Jestem przekonany, że to dobra decyzja. Nasza młodzież musi wziąć odpowiedzialność na siebie. Rok 2019 jest nowym otwarciem dla reprezentacji Niemiec. Piłkarzom, którym podziękowałem za współpracę, przyczyny mojej decyzji wyjaśniłem osobiście, w rozmowie w cztery oczy - dodał Loew.

Mueller, Boateng i Hummels rozegrali w kadrze odpowiednio 100, 74 i 70 meczów. - Jestem przekonany, że wciąż mogę grać na najwyższym poziomie - napisał Boaten na Twitterze. - Jestem smutny z powodu decyzji selekcjonera, ponieważ gra w niemieckiej koszulce zawsze była dla mnie najwyższym zaszczytem. Nigdy nie zapomnę wspaniałych chwil z 2014 roku. Jednocześnie rozumiem i szanuję tę decyzję. Też kiedyś, jako młody zawodnik, wchodziłem do reprezentacji, a miejsce dla mnie musieli zwolnić starsi piłkarze - dodał na Instagramie.

Pierwszy mecz w 2019 roku Niemcy zagrają 20 marca, kiedy w Wolfsburgu podejmą Serbów. 

Więcej o:
Komentarze (19)
Selekcjoner reprezentacji Niemiec zrezygnował z gwiazd Bayernu Monachium
Zaloguj się
 • coelka

  Oceniono 4 razy 4

  Niemcóm nie poszło na mistrzostwach swiata i jakos nikt selekcjonera nie wyrzucił, wszyscy tam wiedza ,ze strategia ma byc długotrwała, ze wymiana trenerów nic nie da ,ze jedna linia szkoleniowa jest najwazniejsza i ze ktos kto wie jak pracowac z reprezentacja juz tego nauczony jest na wage złota, u nas tylko zmienia sie trenerów to kazdej porazce i nic to nie daje , w Polsce jak zawsze tylko sie szuka kozła ofiarnego a nie rozwiazań długotrwałych przynoszączych efekty

 • hansolo88

  0

  Niemcy to jednak perfekcyjna maszyna organizacyjna. Hierarchia, decyzyjność, zgoda, posłuszeństwo, porządek. Tylko takie społeczeństwo mogło stworzyć tak świetnie zorganizowany futbol, doskonałe samochody i infrastrukturę, której zazdrości im 90% świata. Niestety, jest to również jedyny naród, który tak sprawnie mógł zaplanować i przeprowadzić holokaust....nie ma róży bez kolców.

 • ivergon

  Oceniono 2 razy 0

  Czyli hurtowo zrezygnował z zawodników którzy mają 29-30-30 lat, Lewandowski ma 30 jakiś wniosek dla Brzęczka?

 • stary-ciula

  Oceniono 3 razy -1

  Piejo kóry piejo nie majo kogóta 🎵 🎵 🎵 👀 💩

  Andżej Kólis a ty jósz dostaółeś pofołóanie od Bżyncka? 👀 👉 💩

 • wichura

  Oceniono 1 raz -1

  Hummels - w 100% słusznie, z jego obecną zwrotnością nie zostawiłbym mu do pilnowania dwóch żółwi, bo by mu się rozbiegły...
  Boateng - hmmm... Chyba też słusznie, nie dawał drużynie tyle, ile mogą dać następcy.
  Müller? Mógłby być powoływany jako zmiennik, by wchodzić na ostatni kwadrans jak drużynie "nie idzie" i wtedy strzelić gola w zamieszaniu - bo to umie jak nikt. Tyle, że... takich meczów Niemcy nie będą mieli w eliminacjach, a na turniej może być już za stary...
  Odważne decyzje, ale chyba mądre.

 • boliver

  Oceniono 10 razy -6

  Brzeczek,, lekcja dla ciebie,,

  Zostaw na bocznym torze tego palanta z bawarii,,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX