Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Selekcjoner reprezentacji Niemiec zrezygnował z gwiazd Bayernu Monachium

Selekcjoner reprezentacji Niemiec - Joachim Loew - ogłosił, że do drużyny narodowej nie będzie już powoływał Thomasa Muellera, Matsa Hummelsa i Jerome'a Boatenga.
Zobacz wideo

Cała trójka piłkarzy Bayernu Monachium w 2014 roku sięgnęła po mistrzostwo świata na turnieju, który odbywał się w Brazylii. Thomas Mueller, Mats Hummels i Jerome Boateng byli też częścią zespołu, który sensacyjnie nie wyszedł z grupy podczas ostatniego mundialu w Rosji.

- Podziękowałem Matsowi, Jerome'owi i Thomasowi za wiele lat pełnych sukcesów, które wspólnie dzieliliśmy. Teraz jednak musimy skupić się na przyszłości i nadać zespołowi nowy kształt - napisał Joachim Loew w oświadczeniu wydanym na oficjalnej stronie Niemieckiego Związku Piłki Nożnej.

- Jestem przekonany, że to dobra decyzja. Nasza młodzież musi wziąć odpowiedzialność na siebie. Rok 2019 jest nowym otwarciem dla reprezentacji Niemiec. Piłkarzom, którym podziękowałem za współpracę, przyczyny mojej decyzji wyjaśniłem osobiście, w rozmowie w cztery oczy - dodał Loew.

Mueller, Boateng i Hummels rozegrali w kadrze odpowiednio 100, 74 i 70 meczów. - Jestem przekonany, że wciąż mogę grać na najwyższym poziomie - napisał Boaten na Twitterze. - Jestem smutny z powodu decyzji selekcjonera, ponieważ gra w niemieckiej koszulce zawsze była dla mnie najwyższym zaszczytem. Nigdy nie zapomnę wspaniałych chwil z 2014 roku. Jednocześnie rozumiem i szanuję tę decyzję. Też kiedyś, jako młody zawodnik, wchodziłem do reprezentacji, a miejsce dla mnie musieli zwolnić starsi piłkarze - dodał na Instagramie.

Pierwszy mecz w 2019 roku Niemcy zagrają 20 marca, kiedy w Wolfsburgu podejmą Serbów.