Iker Casillas zrobił sobie zdjęcie z polskim piłkarzem. "Legenda"

Iker Casillas zrobił sobie zdjęcie z Józefem Młynarczykiem i Vitorem Baią. - Dwie legendy FC Porto - tak podpisał tę fotografię.
Zobacz wideo

Iker Casillas jest legendą Realu Madryt, ale od 2015 roku występuje w portugalskim FC Porto. 37-letni Hiszpan jest uznawany za jednego z najlepszych bramkarzy na świecie. Z Realem pięciokrotnie wygrywał mistrzostwo Hiszpanii i trzykrotnie Ligę Mistrzów, sześć razy z rzędu znalazł się w drużynie roku UEFA. Jest również dwukrotnym mistrzem Europy oraz mistrzem świata z Hiszpanią.

Za to Józef Młynarczyk i Vitor Baia są legendami FC Porto. Polski bramkarz - srebrny medalista MŚ z 1982 roku - grał w FC Porto w latach 1986-1989. Ze "Smokami" wygrał Puchar Europy po pokonaniu Bayernu Monachium w finale (2:1), dzięki czemu na stałe zapisał się w historii klubu. Za to 49-letni dziś Baia grał w Porto przez lata (1988-1996 i 1998-2007 z dwuletnią przerwą na grę w Barcelonie). Baia wygrał z portugalskim klubem Ligę Mistrzów, Puchar Interkontynentalny, Puchar UEFA oraz wiele trofeów w Portugalii.

Więcej o: