Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jest lista piłkarzy nominowanych do jedenastki stulecia PZPN. "To chyba jakiś żart"

Maciej Szmigielski, dziennikarz "Przeglądu Sportowego", opublikował listę piłkarzy nominowanych do jedenastki stulecia PZPN. Są na niej m.in. Kazimierz Deyna, Zbigniew Boniek, Jerzy Brzęczek, ale też Artur Jędrzejczyk, Tomasz Jodłowiec, Rafał Murawski i Arkadiusz Milik.
Zobacz wideo

- To chyba jakiś żart. PZPN wymyślił sobie, że Artur Jędrzejczyk, Tomasz Jodłowiec, Rafał Murawski lub Arkadiusz Milik powinni być kandydatami do jedenastki stulecia PZPN. Jak to w ogóle wygląda, Deyna, Buncol, Matysik i Jodłowiec? Lato, Lubański i Milik? - pyta ironicznie Szmigielski.

Wybór piłkarzy, którzy znaleźli się na liście Polskiego Związku Piłki Nożnej wywołał duże kontrowersje. Wyróżnieni zostali m.in.: Józef Młynarczyk, Jerzy Gorgoń, Kazimierz Deyna, Ernest Wilimowski, Zbigniew Boniek i Jerzy Brzęczek. Ale też: Artur Jędrzejczyk, Tomasz Jodłowiec, Rafał Murawski i Arkadiusz Milik. W zestawieni zabrakło z kolei miejsca dla takich piłkarzy jak: Piotr Nowak, Janusz Kupcewicz, Roman Szewczyk, Marek Citko, Stanisław Terlecki czy Mirosław Okoński. - No i co z tego? Kandydatów może być milion. Lista ma charakter otwarty i na pierwszym posiedzeniu kapituły może być demokratycznie zmieniona - napisał Janusz Basałaj, dyrektor departamentu komunikacji i mediów w Polskim Związku Piłki Nożnej.