Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FIFA 19 bez Cristiano Ronaldo. Dlaczego na okładce zastąpiły go trzy inne gwiazdy?

Cristiano Ronaldo nie jest już twarzą gry FIFA 19. Electronic Arts postanowiło zastąpić Portugalczyka wizerunkami Kevina De Bruyne, Neymara i Paulo Dybali. Choć EA nie przyznaje tego wprost, takie działanie może mieć związek z ostatnimi aferami z udziałem Ronaldo.
Zobacz wideo

FIFA 19 bez Cristiano Ronaldo. Electronic Arts postawiło na trzy inne gwiazdy

Po aktualizacji gry FIFA 19 z okładki, ekranu początkowego i menu zniknął Cristiano Ronaldo, który był „twarzą” najnowszej odsłony produktu. Zamiast gwiazdy Juventusu, graczy witają wizerunki Kevina De Bruyne (Manchester City), Neymara (Paris Saint Germain) i Paulo Dybali (Juventus). W menu pojawia się również reprezentantka Stanów Zjednoczonych – Alex Morgan.

Oskarżenia o gwałt i 2 lata więzienia. Trudne miesiące dla Cristiano Ronaldo 

Skąd taka zmiana? Według oficjalnej wersji, EA chce pokazać graczom na całym świecie wizerunki trzech potencjalnych zwycięzców Ligi Mistrzów

Bardziej prawdopodobny jest tu scenariusz, w którym firma zrezygnowała z Ronaldo w wyniku jego problemów z prawem. Jesienią 2018 roku Portugalczyk został oskarżony o gwałt. Już wtedy EA zapowiedziało, że będzie szczegółowo monitorować całą sprawę. Z kolei w styczniu tego roku piłkarza skazano na dwa lata więzienia w zawieszeniu za przestępstwa podatkowe. Dodatkowo, pięciokrotny laureat Złotej Piłki musi zapłacić 18,8 miliona euro.