Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gary Lineker: Kocham cię, Polsko! Moje życie zmieniło się na zawsze

- Kocham cię, Polsko! Moje życie zmieniło się na zawsze - powiedział Gary Lineker o meczu reprezentacji Anglii z Polską podczas mistrzostw świata w 1986 roku.
Zobacz wideo

Gary Lineker to były reprezentant Anglii i jeden z czołowych napastników w historii futbolu. Obecnie jest ekspertem telewizyjnym. Ostatnio był gościem stacji BT Sport w programie "What I Wore" ("Co nosiłem"). W pewnym momencie pokazano mu koszulkę reprezentacji Polski z 1986 roku. Lineker zdradził, że ten mecz dosłownie odmienił całe jego życie.

- Mundial w 1986 roku zmienił moje życie. Nie strzeliłem gola w pięciu czy sześciu meczach i wtedy musieliśmy pokonać Polskę. Ten mecz odmienił moje życie, całe moje życie. Gdybym nie strzelił gola, mógłbym już nie zagrać w reprezentacji. To byłby kolejny mecz bez bramki i byłbym skończony. Jednak strzeliłem trzy gole w około 20 minut, potem kolejne bramki w następnych meczach i zdobyłem Złotego Buta. Dzięki temu trafiłem do Barcelony. Ten mecz zdecydowanie odmienił moje życie. Kocham cię, Polsko - powiedział Lineker patrząc na koszulkę reprezentacji Polski. Lineker łącznie rozegrał 80 meczów w reprezentacji Anglii. Zdobył w nich 48 bramek. Często jest nazywany "katem Polski", bo w pięciu meczach strzelił aż sześć goli.