Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Adrian Mierzejewski podpisał kontrakt z nowym klubem!

Adrian Mierzejewski pozostanie w Chinach na kolejny sezon. Po półrocznym pobycie w Changchun Yatai 32-latek podpisał kontrakt z Chongqing Dangdai Lifan, zamieniając tym samym drugą ligę na chińską ekstraklasę.
Zobacz wideo

Chiński pierwszoligowiec będzie piątym egzotycznym klubem w karierze Mierzejewskiego. Poza wspomnianym wcześniej CC Yatai, z którego Polak przeniósł sioę do CQ Dangdai, występował on w australijskim Sydney FC, saudyjskim Al-Nasr Riad, a także Sharjah Cultural Sports Club ze Zjednocznoych Emiratów Arabskich.

Wiele wskazuje na to, że Mierzejewski w nowym klubie, prowadzonym przez holenderskiego trenera Jordiego Cruijffa, będzie największą gwiazdą. Oprócz niego w zespole z Chongqing znajduje się tylko trzech zawodników spoza Chin, wszyscy są Brazylijczykami. To napastnicy: Fernandinho (lewy napastnik), Fernandinho (prawy napastnik), Alan Kardec (środkowy napastnik). W całej lidze chińskiej znanych piłkarzy spoza Azji jest jednak zdecydowanie więcej, o czym na Twitterze, tuż po ogłoszeniu podpisania kontraktu z nowym klubem wspomniał sam Mierzejewski. - Transfery w tym okienku do ligi chinskiej: Leo Baptistao (Espanyol), Mousa Dembele (Tottenham), Marouane Fellaini (Manchester United), Marek Hamsik ? (Napoli) i dziadzia Polak, podróżnik z lig egzotycznych - napisał polski pomocnik.

Więcej o: