MŚ U-20. Poznaliśmy ceny biletów na turniej w Polsce

FIFA ogłosiła ceny biletów na mistrzostwa świata do lat 20, które zostaną rozegrane w Polsce. Najtańsze wejściówki kosztują 10 zł.
Zobacz wideo

Video pochodzi z serwisu VOD

Światowa federacja opublikowała cennik biletów na mecze mundialu do lat 20, który zostanie rozegrany w Polsce. Fani za obejrzenie spotkań mistrzostw świata zapłacą od 10 do 40 zł. - Mistrzostwa Świata FIFA do lat 20 to jedna z największych piłkarskich imprez. Poprzednie edycje odkryły wielu fantastycznych piłkarzy. To dzięki temu turniejowi świat dowiedział się o Messim, Maradonie, Inieście, Griezmannie, Salahu czy Pique. Do Polski przyjadą największe talenty z wszystkich kontynentów - powiedział Zbigniew Boniek, cytowany przez FIFA.

Najtańsze bilety od 10 zł

Mistrzostwa świata w Polsce potrwają od 23 maja do 15 czerwca. Najtańsze bilety na mecze fazy grupowej i 1/8 finału kosztować będą 10 i 20 zł. Za spotkania ćwierćfinałowe, półfinałowe i o brązowy medal kibice będą musieli zapłacić 20 lub 30 zł. Ceny wejściówek na finał to 30 i 40 zł. - Chcemy, aby nasze stadiony wypełniły się fanami. Atrakcyjne ceny biletów na pewno pomogą, wierzymy w to, że spowodują wysoką frekwencję - przyznał prezes PZPN.

Jak nabyć bilety na turniej w Polsce? - Bilety na pierwszy w historii turniej FIFA na polskiej ziemi będą dostępne od 26 lutego w dwóch kategoriach, zaczynając od 10 złotych. Jedyna oficjalna platforma do zakupu wejściówek będzie dostępna pod adresem: FIFA.com/tickets/U20WC - informuje światowa federacja piłkarska.

Przedsprzedaż biletów rusza w lutym

Losowanie grup odbędzie się 24 lutego w Gdyni. Dwa dni później o godzinie 12:00 rozpocznie się przedsprzedaż biletów, która potrwa do 5 marca (do godziny 12:00). Wyłączną możliwość nabycia biletów w tej fazie będą mieli posiadacze kart Visa. Później kibice będą mogli pozyskać wejściówki na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy" od 7 marca (od godziny 12:00) aż do meczu finałowego, który zostanie rozegrany 15 czerwca.

Mecze mistrzostw świata zorganizowane zostaną w sześciu miastach: w Bielsku-Białej, Tychach, Lublinie, Bydgoszczy, Gdyni oraz Łodzi. W turnieju zagrają 24 zespoły: Polska, Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja, Norwegia, Katar, Japonia, Korea Płd., Arabia Saud., Senegal, Nigeria, RPA, Mali, Meksyk, USA, Panama, Honduras, Nowa Zelandia, Tahiti, Argentyna, Urugwaj, Ekwador i Kolumbia. 

Więcej o: