Kamil Grosicki strzelił gola, Hull City pokonało Stoke

Kamil Grosicki strzelił gola, a jego Hull City pokonało Stoke 2:0 w meczu 30. kolejki angielskiej Championship.

Była 64. minuta, kiedy na indywidualną akcję zdecydował się Jarrod Bowen. Anglik podał piłkę do Fraizera Campbella, który wyłożył ją Kamilowi Grosickiemu. Reprezentant Polski nie miał najmniejszych problemów, by podwyższyć prowadzenie Hull w meczu ze Stoke na 2:0.

Po strzeleniu gola Polak pokazał w stronę kibiców swojego klubu wymowny gest.

Jak się okazało, była to bramka, która ustaliła wynik spotkania. Wcześniej, bo w 44. minucie, gola na 1:0 strzelił Bowen. Chwilę później goście nie wykorzystali rzutu karnego. Z 11 metrów spudłował Sam Vokes.

Dla Grosickiego był to 23. występ w lidze w tym sezonie. Reprezentant Polski ma na koncie pięć goli oraz sześć asyst. Po 30 kolejkach Championship Hull City zajmuje 10. miejsce w tabeli ze stratą już tylko czterech punktów do miejsca dającego udział w barażach o awans do Premier League.