Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Były piłkarz Barcelony zostanie skazany na 12 lat? "Zastrzel mnie, jeśli chcesz"

Czarne chmury nad Ardą Turanem. Byłemu piłkarzowi Barcelony grozi nawet 12 lat więzienia za czyny, których dopuścił się w październiku ubiegłego roku.
Zobacz wideo

Arda Turan ma poważne problemy. Jak informuje "Marca" turecki piłkarz w październiku 2018 roku był "bohaterem" zajścia, które obiegło wszystkie media w jego ojczyźnie. Były zawodnik Barcelony pokłócił się w restauracji na oczach innych klientów z Berkayem Sahinem – znanym tureckim muzykiem. Powodem sporu między nimi był fakt, że Turan chwilę wcześniej podrywał żonę artysty. - Jesteś ładna. Gdybyś nie miała męża, to nie pozwoliłbym ci odejść - powiedział Turan. W efekcie panowie wdali się w bójkę, a Sahin wyszedł z restauracji ze złamanym nosem. Muzyk udał się do szpitala wraz z małżonką, a za nimi podążył także Turan, mając przy sobie broń.  

Arda Turan użył broni w szpitalu

Gdy wszyscy troje spotkali się w szpitalu, zawodnik podszedł do Sahin i poprosił go o wybaczenie. - Zastrzel mnie, jeśli chcesz - miał powiedzieć były gracz Barcelony, oferując muzykowi pistolet. Ten wziął broń do ręki i położył ją na podłodze, prosząc piłkarza o opuszczenie szpitala. Turan wychodząc podniósł pistolet z ziemi i strzelił w szpitalną podłogę. 

32-letniemu zawodnikowi grozi kara więzienia od 3 do 12 lat. Prokuratura postawiła mu cztery zarzuty: napastowanie na tle seksualnym, umyślne wyrządzenie uszczerbku, użycie broni palnej mogące spowodować strach oraz nielegalne posiadanie broni. Turan nie przyznaje się do winy. Żałuje jedynie, że pokazał się z pistoletem w szpitalu. 32-latek otrzymał już karę 370 tys. euro od swojego klubu - Basaksehir.