Były reprezentant Polski znalazł nowy klub. Zagra z mistrzem świata z 2014 roku

29-letni pomocnik Zagłębia Lubin Adam Matuszczyk rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron i na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się do 3-ligowego KFC Uerdingen 05. Polak związał się z niemieckim klubem do końca przyszłego sezonu, gdzie zagra z mistrzem świata z 2014 roku.
Zobacz wideo

Adam Matuszczyk grał w Zagłębiu od początku rozgrywek 2017/2018. W tym czasie wystąpił w 46 spotkaniach, w których zanotował dwie asysty. W obecnych rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy pojawił się na boisku w 15 meczach.

Matuszczyk może w swojej karierze pochwalić się już występami w Bundeslidze czy 2. Bundeslidze. Za kadencji Franciszka Smudy był powoływany do reprezentacji Polski, był jej częścią podczas Euro 2012, gdzie wystąpił w spotkaniu z Rosją, wchodząc z ławki rezerwowych. W nowym klubie będzie grał z Kevinem Grosskreutzem, który w 2014 roku zdobył mistrzostwo świata z reprezentacją Niemiec.

Oficjalnie: Filip Jagiełło w Serie A

Kilkanaście dni temu Genoa sprzedała Krzysztofa Piątka do Milanu, ale już kupiła kolejnego Polaka. Filip Jagiełło podpisał 4,5 letni kontrakt, jednak dopiero latem trafi do Włoch. Zagłębie Lubin zarobi na transferze 1,5 miliona euro.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.