Nasser Al-Khelaifi z PSG może trafić do UEFA. "Konflikt interesów"

Nasser Al-Khelaifi, szef Paris Saint-Germain, ma zostać nowym członkiem komitetu wykonawczego UEFA. Pomysł ten wywołuje wiele kontrowersji, bo paryski klub ma nieustanne problemy z finansowym fair play.
Zobacz wideo

Mistrzowie Francji są sprawdzani przez europejską federację pod kątem przestrzegania przepisów o finansowym fair play. PSG po ściągnięciu Neymara z Barcelony ma problemy ze zrealizowaniem wymogów finansowych, jakie na kluby nakłada UEFA. Mimo to, szef paryskiego klubu zdecydował się kandydować do komitetu wykonawczego UEFA. Został już nawet wybrany przez członków Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA). Wybór ten musi być jeszcze przyjęty przez kongres UEFA, który w lutym zbierze się w Rzymie. - Jestem głęboko zaszczycony, że zostałem wybrany. Nie mogę się doczekać współpracy z członkami komitetu w celu wzmocnienia i rozwoju europejskiego futbolu, przy jednoczesnym zapewnieniu realizacji interesów wszystkich klubów w procesie decyzyjnym - przekonuje 45-letni Al-Khelaifi.

Nasser Al-Khelaifi to kontrowersyjny wybór

Nominacja Katarczyka na ważne stanowisko w UEFA budzi kontrowersje. - Może to powodować konflikt interesów - zauważa Associated Press. PSG, by uniknąć kary za naruszenie finansowego fair play, jest stale pod nadzorem UEFA. Przeciwko szefowi paryskiego klubu było też prowadzone śledztwo przez szwajcarską prokuraturę w sprawie przekupstwa przy uzyskaniu praw do transmitowania mundialu w 2026 i 2030 roku.

Więcej o: