Znaleziono wyposażenie z samolotu, którym leciał Emiliano Sala?

Odnaleziono dwie poduszki, pochodzące najprawdopodobniej z zaginionego samolotu, którym leciał Emiliano Sala wraz ze swoim pilotem - informuje Air Accidents Investigation Branch (AAIB).
Zobacz wideo

Tydzień temu, w nocy z poniedziałku na wtorek nad kanałem La Manche zaginął prywatny samolot Piper Malibu. Na jego pokładzie znajdował się Emiliano Sala, piłkarz Cardiff City, który kilka dni wcześniej podpisał kontrakt z klubem z Premier League, wraz z jego pilotem. Trwająca kilka dni akcja poszukiwawcza została przerwana z powodu "ekstremalnie małych" szans na przeżycie obydwu mężczyzn. Po ogłoszeniu zakończenia poszukiwań zaginionego Emiliano Sali zareagowało całe futbolowe środowisko. Zbiórkę pieniędzy na wznowienie poszukiwań zasilili m.in. piłkarze i działacze.

Prywatne poszukiwania przyniosły pierwszy efekt. Przeszło tydzień po zaginięciu Emiliano Sali, odnaleziono dwie poduszki, które unosiły się na wodzie nieopodal plaży w północno-zachodniej części Francji, około 40 mil od miejsca, gdzie samolot był widoczny na radarze po raz ostatni. Najprawdopodobniej należały do maszyny, którą piłkarz leciał do Cardiff. Przeszukano już teren w promieniu 4 mil od miejsca odnalezienia części, jednak nie napotkano już żadnych szczątków. 

Kluby zaczynają walkę o pieniądze za transfer

Emiliano Sala zaginął w zeszły poniedziałek, a ledwie trzy dni wcześniej Cardiff City kupiło go z Nantes za 17 milionów euro. Teraz oba kluby zaczynają walkę o pieniądze za transfer. Z Cardiff wciąż nie wyszedł przelew.

Więcej o:
Copyright © Agora SA