Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pep Guardiola wskazał trzy najlepsze kluby. Jednego giganta pominął

Josep Guardiola, trener Manchesteru City wskazał trzy najlepsze jego zdaniem kluby w ostatnim dziesięcioleciu, które są punktem odniesienia dla jego drużyny. Zaskoczeniem jest fakt, że Hiszpan pominął Real Madryt.
Zobacz wideo

Pep Guardiola pominął Real Madryt, pomimo faktu, że "Królewscy" aż czterokrotnie w ciągu ostatnich pięciu lat wygrywali Ligę Mistrzów, w tym trzy razu z rzędu. Hiszpański menedżer wskazał trzy inne drużyny w gronie najlepszych jego zdaniem w ostatnich dziesięciu latach. - Mówiłem to już wielokrotnie. Jakie są najlepsze kluby ostatniej dekady? Juventus, Bayern, Barcelona. To są trzy najlepsze zespoły w Europie. Dlaczego? Ponieważ każdego sezonu wygrywają ligę, każdego sezonu wygrywają puchary i każdego sezonu są w czołówce. To oni są najlepsi - stwierdził Josep Guardiola na łamach goal.com. - My natomiast możemy nie tyle zbliżyć się do nich, bo to będzie niezwykle trudne, co starać się ich naśladować. Poprzez to, że będziemy we wszystkich rozgrywkach po ostatnie rundy. Czasami masz to szczęście, że wygrywasz trofea, ale ważne jest, żeby walczyć do końca.

- To jest to, czego chcę. Walka o tytuł w Premier League po sam koniec. Drugi z rzędu finał Pucharu Ligi Angielskiej? Czapki z głów przed moimi piłkarzami. Puchar Anglii - wygrywamy i przechodzimy do kolejnej fazy. Przygotowania do meczu z Schalke w 1/8 finału Ligi Mistrzów. To właśnie w taki sposób zespół staje się coraz lepszy - twierdzi Guardiola. - Najlepsze drużyny powinny właśnie naśladować tę trójkę, nie inne kluby. Te trzy są najlepsze, ponieważ nieważne co się działo przedtem, one zawsze starają się ponownie wygrywać. Najtrudniejsza rzecz? Regularność, co trzy dni przez jedenaście miesięcy od dziesięciu lat. To dlatego podziwiam ich najbardziej i szanuję. To jest moje marzenie. Każdego sezonu, podczas każdego meczu staramy się robić to samo. 

Guardiola walczy o mistrzostwo Anglii

Manchester City, prowadzony przez Guardiolę, zajmuje obecnie 2. miejsce w tabeli Premier League, ze stratą czterech "oczek" do prowadzącego Liverpoolu. W dotychczasowych 23 spotkaniach odnieśli 18 zwycięstw, dwukrotnie zremisowali i ponieśli 3 porażki.

Więcej o: