Grzegorz Krychowiak mówi o swojej przyszłości. Już wie, gdzie będzie grał?

Gdzie zagra Grzegorz Krychowiak w przyszłym sezonie? - Chciałbym zostać w Lokomotiwie Moskwa po zakończeniu wypożyczenia - powiedział w rozmowie z rosyjskim "Sport Expressem".
Zobacz wideo

Grzegorz Krychowiak jest wypożyczony do Lokomotiwu Moskwa z Paris Saint-Germain. Według rosyjskich mediów może zostać wykupiony przez mistrzów Rosji za 11 mln euro po zakończeniu tego sezonu. Sprawa wygląda następująco: Lokomotiw musi wykupić Polaka, bo rozegrał już więcej niż 10 spotkań. Jednak dodatkowa klauzula stanowi, że na transfer definitywny musi zgodzić się sam piłkarz.

Krychowiak zostanie w Lokomotiwie?

- Podoba mi się w Lokomotiwie. Mogę w nim jeszcze trochę pograć i na tym skorzystam. Atmosfera w zespole jest znakomita, piłkarze są znakomici, a klub co roku walczy o tytuł mistrzowski. Gram w podstawowym składzie i mam motywację, by się rozwijać. Czego chcieć więcej? - powiedział Krychowiak. Zapytany o to, czy chciałby zostać w Lokomotiwie po zakończeniu wypożyczenia, odpowiedział: - Tak, oczywiście.

- Powoli uczę się języka rosyjskiego. Muszę rozumieć co mówią moi koledzy. Rosyjski jest z pewnością trudniejszy niż angielski, ale łatwiejszy do nauki niż francuski czy hiszpański, bo wiele słów jest podobnych w języku polskim. To bardzo pomaga - dodał Krychowiak.

Więcej o: