Znakomity mecz Jakuba Błaszczykowskiego. Wisła Kraków zremisowała w sparingu

Wisła Kraków zremisowała w sparingu z Etyrem Wielkie Tyrnowo 1:1, podczas zgrupowania, które podopieczni Macieja Stolarczyka odbywają w Turcji. Zdecydowanym liderem "Białej Gwiazdy" był Jakub Błaszczykowski.

"Biała Gwiazda" od samego początku spotkania grała świetny futbol, pełen zaangażowania. Najjaśniejszym punktem drużyny był Jakub Błaszczykowski. Angażował się w niemal wszystkie akcje ofensywne, potrafił jednym podaniem idealnie obsłużyć swoich kolegów z zespołu, a do tego sam próbował strzałów z dystansu. Wisła imponowała szybką grą kombinacyjną, w której świetnie odnajdowali się Vullnet Basha, a także Marko Kolar, który zdobył jedyną bramkę dla drużyny Macieja Stolarczyka. Na drugim biegunie znaleźli się arbitrzy spotkania, którzy najpierw niesłusznie nie uznali bramki, a potem nie odgwizdali rzutu karnego po kontakcie piłki z ręką jednego z Bułgarów. To jednak tylko przykłady ze znacznie większej ilości błędów popełnionych przez sędziów.

Bułgarzy po przerwie zaczęli dominować nad Wisłą, czego efektem była bramka dla Etyru na 10 minut przed końcem spotkania. Błąd w obronie popełnił Łukasz Burliga, który wcześniej bardzo dobrze współpracował z Błaszczykowskim na prawej stronie. Rywale Wisły mogli to spotkanie nawet wygrać, gdy w ostatniej minucie piłka znów wylądowała w siatce, jednak sędziowie nie uznali drugiego trafienia.

"Błaszczykowski pokazał wielkie umiejętności"

- To, że mieli coraz większą przewagę, wynikało z tego, że u nas na boisko weszli tylko Michal Buchalik i Peszko, a oni w przerwie wymienili całą drużynę. To, ile potrafi Kuba Błaszczykowski, powszechnie wiadomo. Dziś pokazał swoje wielkie umiejętności. On nie będzie miał łatwo w polskiej lidze, gdzie inni się na niego nastawią, ale myślę, że Kuba jest na to gotowy - analizował na łamach "Przeglądu Sportowego" Maciej Stolarczyk, trener Wisły Kraków. Wisła w Turcji przygotowuje się do rundy wiosennej LOTTO Ekstraklasy. W pierwszym meczu, który już 11. lutego, w Zabrzu zmierzy się z miejscowym Górnikiem. Podopieczni Macieja Stolarczyka zajmują obecnie 8. miejsce w ligowej tabeli.