Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jeden z największych transferów w historii ekstraklasy! Zostały tylko szczegóły

Szymon Żurkowski zostanie piłkarzem Fiorentiny. Górnik Zabrze otrzyma za swojego pomocnika 3,7 miliona euro. Do tego należy doliczyć ewentualne bonusy w wysokości 1,3 mln euro, co uczyni transfer Polaka jednym z najdroższych w historii polskiej ekstraklasy.
Zobacz wideo

Od kilku tygodni włoskie portale informowały o zainteresowaniu Żurkowskim przez takie kluby jak VFL Wolfsburg czy Club Brugge. Jak się jednak okazało, pomocnik Górnika jest o krok od przejścia do Fiorentiny. Włosi złożyli ofertę opiewającą na kwotę 3,7 miliona euro, a po doliczeniu bonusów ta suma wzrośnie do ponad pięciu milionów, co sprawi, że będzie to jeden z najwyższych transferów w historii Lotto Ekstraklasy. Wyższe były tylko przenosiny Jana Bednarka do Southapton (6 mln) oraz Adriana Mierzejewskiego do Trabzonsporu (5,25 mln). 

Żurkowski przejdzie testy medyczne

Szymon Żurkowski już w poniedziałek ma udać się do Włoch, aby przejść testy medyczne. Polak ma jednak pozostać w obecnym klubie do końca obecnych rozgrywek. To dla Górnika ważna informacja, bowiem zabrzan czeka walka o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Obecnie zajmują 15. miejsce w tabeli, ale do bezpiecznego miejsca tracą tylko punkt.  Żurkowski to czołowy pomocnik LOTTO Ekstraklasy, a także lider reprezentacji U-21, która wywalczyła awans na Euro 2019. Pomocnik rozegrał 21 spotkań w tym sezonie. Jego dorobek to cztery gole i trzy asysty. Jego rozwój bacznie monitorują skauci Milanu, Fiorentiny oraz Juventusu.