Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

PSG straciło gwiazdę przez Neymara. Władze Barcelony pokazały jego wiadomości

Jak poinformował hiszpański "AS", Neymar miał znaczący wpływ na wybór Frenkiego de Jonga. Holender wybierał między FC Barceloną a Paris Saint-Germain. Ostatecznie zdecydował się na przejście do "Dumy Katalonii".
Zobacz wideo

O przenosinach Neymara do Paris Saint-Germain mówiło się swego czasu bardzo wiele. Brazylijski pomocnik nieświadomie był jednak jednym z powodów, dla których Frenkie de Jong wybrał możliwość gry w barwach FC Barcelony, odrzucając tym samym okazję do bycia zawodnikiem obecnego lidera Ligue 1. Frenkie de Jong zastanawiał się nad wyborem nowego klubu. Włodarze FC Barcelony pokazali mu wiadomości, które za pośrednictwem Whatsappa Neymar wysyłał do swoich byłych kolegów i dyrektorów Dumy Katalonii. Brazylijczyk narzekał na brak konkurencji w lidze, zbyt agresywną grę rywali i znacznie gorszą pogodę niż za czasów gry w Hiszpanii. To zaważyło na decyzji Holendra o grze na Camp Nou.

De Jong w Hiszpanii na dłużej

Barcelona podpisała z de Jongiem pięcioletni kontrakt. Ajax dostanie za swoją młodą gwiazdę 75 mln euro, a kolejne 11 może zarobić w bonusach. Co ważne, de Jong zostanie w Ajaksie do końca sezonu - oficjalnie nowym piłkarzem Barcelony zostanie 30 czerwca.