Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Akcja poszukiwawcza Emiliano Sali została przerwana

Z powodu ciemności przerwana została akcja poszukiwawcza samolotu z Emiliano Salą na pokładzie. Argentyński piłkarz Cardiff City w poniedziałkowy wieczór zaginął, przelatując nad kanałem La Manche.
Zobacz wideo

W poniedziałkowy wieczór samolot z Salą i jego pilotem zniknął z radarów nad kanałem La Manche. Akcja poszukiwawcza rozpoczęła się chwilę po zdarzeniu, liczono bowiem, że samolot bezpiecznie wylądował na wodzie. Do tej pory nie przyniosła ona żadnych rezultatów, bowiem nie znaleziono jeszcze żadnych elementów awionetki, którą lecieli do Cardiff, w związku z czym operacja zamieniła się w poszukiwania wraku. Jak poinformowała policja, z powodów zapadających ciemności została ona przerwana. Decyzja o wznowieniu poszukiwań zostanie zostanie podjęta jutro rano.

"Nikt w takich warunkach by nie przetrwał"

Jak informuje John Fitzgerald, szanse na odnalezienie piłkarza żywego są znikome. - Nikt w takich warunkach by nie przetrwał. Bardzo zdrowy człowiek przeżyłby cztery, może pięć godzin - twierdzi główny oficer Channel Islands Air Search, biorąc pod uwagę, że Sala wraz z pilotem mogli spędzić w wodzie już blisko 48 godzin.

Więcej o: