Polonia Warszawa w fatalnej sytuacji. Piłkarze strajkują

Nie tylko Wisła Kraków ma ogromne problemy finansowe. Z podobnym problemem mierzy się Polonia Warszawa, inny zasłużony dla polskiej piłki klub - informuje "Sport".
Zobacz wideo

Polonia Warszawa obecnie gra w trzeciej lidze. Po rundzie jesiennej zajmuje drugie miejsce, tracąc siedem punktów po pierwszego Sokoła Aleksandrów - tylko pierwsze miejsce zagwarantuje awans do drugiej ligi. Piłkarze Polonii nie myślą jednak obecnie o walce o awans, a o należnych im pieniądzach.

Zawodnicy opóźnili przygotowania do sezonu o dwa dni i nie wyszli na treningi. Pierwsze zajęcia odbyły się dopiero w środę. Przyczyną są duże opóźnienia w wypłatach dla zawodników, w niektórych przypadkach sięgają one nawet września 2018 roku - pisze "Sport".

Polonia Warszawa stara się wrócić do drugiej ligi

Polonia Warszawa została zdegradowana z ekstraklasy w 2013 roku ze względu na problemy finansowe. Powrót nie należy jednak do najłatwiejszych. Klub w sezonie 2015/16 awansował do drugiej ligi, ale już po roku z niej spadł i teraz stara się do niej wrócić. A mowa o bardzo zasłużonym klubie dla historii polskiej piłki. W 2000 roku Polonia wywalczyła drugie i jak na razie ostatnie mistrzostwo Polski. Dodatkowo pięciokrotnie znajdowała się na podium rozgrywek i dwukrotnie zdobyła Puchar Polski.

Więcej o: