Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Kataru chce słynnego trenera. Ma ją poprowadzić na MŚ 2022

Arsene Wenger może zostać selekcjonerem reprezentacji Kataru, którą będzie miał za zadanie przygotować do mistrzostw świata w 2022 roku - informują francuskie media.
Zobacz wideo

Zdaniem "France Football", Wenger miałby przygotować reprezentację Kataru do najbliższego mundialu, który odbędzie się właśnie w tym kraju. Francuz od kwietnia ubiegłego roku, kiedy po 22 latach odszedł z Arsenalu, pozostaje wolnym szkoleniowcem. Według informacji francuskich dziennikarzy, katarscy działacze kontaktowali się już z Wengerem. Dodatkowo "France Football" twierdzi, że Wenger od dłuższego czasu żyje w dobrych stosunkach z emirem Kataru, który chce, aby Francuz nie tylko został selekcjonerem, ale także dyrektorem sportowym kadry, odpowiedzialnym za rozwój piłki młodzieżowej.

Wenger nie jest jednak jedynym kandydatem do objęcia stanowiska selekcjonera reprezentacji Kataru. Media wskazują także na m.in. Xaviego czy Zinedine'a Zidane'a. Wcześniej informowały także o kandydaturze byłego trenera AS Monaco, Leonardo Jardima, który ostatecznie podpisał kontrakt z Dalian Yifang.

Więcej o: