Egipt zastąpi Kamerun. Władze CAF wybrały gospodarza Pucharu Narodów Afryki

Afrykańska Konfederacja Piłkarska zdecydowała, że Puchar Narodów Afryki w 2019 roku odbędzie się w Egipcie. Pierwotnie turniej miał być przeprowadzony w Kamerunie, ale władze CAF w listopadzie minionego roku podjęły decyzję o odebraniu mu tego przywileju.
Zobacz wideo

Zarząd Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej decyzję o odebraniu Kamerunowi prawa do organizacji PNA podjął w listopadzie 2018 roku. Zrobił to ze względu na zbyt wolne przygotowania do turnieju, a także na brak gwarancji odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, której kameruński rząd nie był w stanie zapewnić ze względu na konflikty zbrojne.

Egipt gospodarzem Pucharu Narodów Afryki w 2019 roku

We wtorek 8 stycznia odbyło się posiedzenie zarządu CAF, na którym zdecydowano, że PNA w tym roku odbędzie się w Egipcie. Drugim krajem, który Konfederacja brała pod uwagę, była Republika Południowej Afryki.

Tegoroczny PNA będzie przełomowy. Po raz pierwszy odbędzie się bowiem na przełomie czerwca i lipca. Także po raz pierwszy wezmą w nim udział 24 reprezentacje (w poprzednim formacie grało 16 zespołów)

Więcej o: