Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja. Eugen Polanski został trenerem. Były reprezentant Polski będzie asystentem w St. Gallen

Jak dowiedział się Sport.pl były reprezentant Polski Eugen Polanski postanowił zakończyć piłkarską karierę i rozpocząć pracę trenerską. W niedzielę 32-latek podpisał umowę z FC St. Gallen. W szwajcarskim klubie Polanski ma pełnić funkcję asystenta trenera Petera Zeidlera.
Zobacz wideo

Jak dowiedział się Sport.pl były reprezentant Polski Eugen Polanski postanowił zakończyć piłkarską karierę i rozpoczął pracę trenerską. W niedzielę 32-latek podpisał umowę z klubem FC St. Gallen. Ze Szwajcarami Polanski był w kontakcie od dwóch tygodni. Pomysł na zatrudnienia Polaka wyszedł od trenera piątego zespołu Swiss Super League Petera Zeidlera.

Polanski: To Szwajcarzy mnie znaleźli

– Będę pierwszym asystentem Zeidlera. Mam prowadzić treningi, utrzymywać kontakt z zespołem. Mam już kilka swoich pomysłów. Pracę zaczynam od poniedziałku. Dla mnie to super sprawa. Od razu trafiłem do pierwszej ligi, gdzie będę mógł się wszystkiego nauczyć. To Szwajcarzy mnie znaleźli, chcieli kogoś młodego, ja nigdy wcześniej nie spotkałem Zeidlera. Ale po pierwszej rozmowie wiedziałem, że znajdziemy wspólny język. W piłkę nie będę grał, ale na treningach pokażę chłopakom co potrafię – powiedział Sport.pl Polanski.

Umowa na pół roku

Polanski bez klubu pozostawał od czerwca, gdy końca dobiegł jego kontrakt z Hoffenheim. Przez kolejne miesiące piłkarz rozmawiał m.in. z Bursasporem, Kayserisporem, Malagą, Olympiakosem Pireus, Boltonem Wanderers, a ostatnio z FC Ingolstadt. Za każdym razem negocjacje kończyły się jednak fiaskiem. – Zawsze czegoś brakowało. Uznałem, że nie ma sensu czekać i trzeba coś robić. I tak myślałem o trenerce, więc propozycja spadła mi z nieba – tłumaczy Polanski. Jego umowa z FC St. Gallen będzie obowiązywała do końca sezonu.

Więcej o: