Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ronaldinho jest ścigany. Unieważniono mu paszport. "Kpi ze sprawiedliwości"

Ronaldinho jest ścigany przez brazylijską prokuraturę. Piłkarska legenda ma problemy z prawem. - Kpi ze sprawiedliwości - mówi prokurator Pereira dos Santos. Paszport słynnego piłkarza został unieważniony.
Zobacz wideo

Problemy Ronaldinho zaczęły się, kiedy sąd skazał go za nielegalną budowę platformy rybackiej w strefie ochronnej nad brzegiem rzeki Guaiba. Władze Brazylii nałożyły na byłego piłkarza grzywnę w wysokości dwóch milionów euro, ale nie były w stanie jej ściągnąć, ponieważ konto 38-latka jest puste.

Ze względu na niemal zerowy stan konta bankowego, po interwencji urzędu skarbowego, funkcjonariusze policji w Porto Alegre pojawili się w posiadłości Ronaldinho i zajęli m.in. trzy samochody (Mercedes Benz i dwa BMW) oraz dzieła sztuki malarza Andre Berardo. Stan konta nie odpowiada jednak rzeczywistości. W ostatnich miesiącach Ronaldinho podróżował po Chinach i Japonii w celach marketingowych, a także pojawiał się w Europie i Afryce, gdzie promował nową linię butów R10.

Ronaldinho "kpi ze sprawiedliwości"

Ronaldinho podróżował po całym świecie, ale dłużej robić tego nie będzie. Brazylijski sąd zdecydował się bowiem na unieważnienie paszportu byłego reprezentanta kraju. Paszport, decyzją sędziego Newtona Fabricio, odebrano także bratu Ronaldinho. - Wydaje się, że borykamy się z sytuacją, w której oskarżony w oczywisty sposób kpi ze sprawiedliwości sądowej przed brazylijskim i światowym społeczeństwem - mówi prokurator Pereira dos Santos, który stwierdził także, że nie ma szans na cofnięcie unieważnienia paszportu. 

Więcej o:
Komentarze (16)
Ronaldinho jest ścigany. Unieważniono mu paszport. "Kpi ze sprawiedliwości"
Zaloguj się
 • gj61

  Oceniono 9 razy 7

  A może zostanie Nowym Inwestorem Wisły Kraków? Sześć euro, to w sam raz! Jak to było w Ziemii Obiecanej.... "Ja nie mam nic, ty nie masz nic, on nie ma NIC!!! Ale razem mamy tyle, W SAM RAZ TYLE aby wybudować fabrykę!!"
  Kupić klub piłkarski w trzecim świecie, oooooo.... znaczy w Polsce.

 • lorca_mallorca

  Oceniono 2 razy 2

  To tłumaczy jego poparcie dla Bolsonaro - który przecież słynie z braku zrozumienia dla wyzwań nowoczesności takich jak konieczność uznania faktu, że kobieta też człowiek, i że natura nie jest po to, by ją plądrować i palić. Pewnie czeka, aż nowy prezydent "zamiecie" w administracji, to problem zniknie.

 • kisssmyass

  Oceniono 1 raz 1

  Ronaldinho na prezydenta Brazylii! Już on nauczy skorumpowanych druciarzy sprawiedliwości.

 • june-of-44

  0

  Prosty chłopak ze wsi z milionami.

 • boliver

  0

  Kolejny z pusta pala,,

  Zwariowany swiat szmacianej,,

 • notremak

  Oceniono 6 razy 0

  On chyba z pissu? Kogut jakiś?

 • krzych.korab

  Oceniono 7 razy -1

  W Polsce nadal trwa budowa zamku w strefie chronionej Puszcy Noteckiej i nilt ich nie ściga. Tym się przejmujmy nie Brazylią i paszportem piłkarza.
  gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24332941,deweloper-powoli-konczy-budowe-zamku-w-puszczy-noteckiej-mimo.html#a=167&c=154&s=BoxNewsLink

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 4 razy -2

  Wygląda na to że piłkarze, kuglarze mają utrzymywać całą biurokrację pewnych państw.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX