Bednarz nie będzie prezesem ani dyrektorem Ruchu Chorzów

Jak dowiedział się Sport.pl Jacek Bednarz nie będzie sprawował żadnej funkcji w Ruchu Chorzów. Media na Śląsku sugerowały, że może objąć tam stanowisko prezesa lub dyrektora sportowego. Prawdopodobna jest jednak jego pomoc dla "Niebieskich".
Zobacz wideo

Jak informowały ostatnio media Jacek Bednarz miał włączyć się w odbudowę Ruchu Chorzów, który obecnie występuje na trzecim poziomie rozgrywkowym. Byłego reprezentanta Polski, a także prezesa i dyrektora sportowego kilku klubów Ekstraklasy łączono z tymi funkcjami także na Cichej. Bednarz tym informacjom jednak zaprzeczył.

- Prowadzę firmę zajmującą się doradztwem i konsultacjami, zarówno jeśli chodzi o sprawy sportowe jak i prawno-administracyjne. Na pewno nie będę jednak prezesem, ani dyrektorem sportowym w Ruchu – przyznał w rozmowie ze Sport.pl.

Mający wykształcenie prawnicze działacz nie wykluczył jednak, że z klubem będzie współpracował jako zewnętrzny doradca.

- Moja pomoc Ruchowi jest oczywiście możliwa – dodał.

Bednarz po zakończeniu kariery piłkarskiej (grał m.in w Legii, Ruchu Chorzów, Pogoni Szczecin) był dyrektorem sportowym na Łazienkowskiej. Potem pracował także w Wiśle  Kraków, najpierw jako dyrektor sportowy a potem prezes. W ostatnim sezonie był dyrektorem sportowym  gliwickiego Piasta.

Więcej o:
Copyright © Agora SA