Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kamil Wilczek odejdzie do ligi tureckiej?

Kamil Wilczek już na początku stycznia może zostać piłkarzem BB Erzurumsporu - poinformował turecki portal Ajansspor.com.
Zobacz wideo

Od stycznia 2016 roku Kamil Wilczek jest napastnikiem Brondby Kopenhaga, z którym Polak podpisał 3,5-letni kontrakt. Były napastnik m.in. Piasta Gliwice w lidze duńskiej stał się gwiazdą, strzelając mnóstwo goli. Wiele wskazuje jednak na to, że jego przygoda w Kopenhadze właśnie dobiega końca.

Zdaniem portalu Ajansspor.com Polak już w styczniu przeniesie się do BB Erzurumsporu. Klub tureckiej ekstraklasy poszukuje skutecznego napastnika i chce wykorzystać moment na sprowadzenie Wilczka. Polak już od 1 stycznia może negocjować z nowym pracodawcą, z którym za darmo może związać się od 1 lipca. Dla Brondby to więc ostatnia szansa na zarobienie na zawodniku jakichkolwiek pieniędzy.

W obecnym sezonie Wilczek strzelił łącznie 16 goli. To tyle samo, ile cały zespół BB Erzurumsporu w lidze tureckiej w obecnych rozgrywkach. Mniej bramek w lidze strzeliły tylko dwie drużyny. Po 17 kolejkach BB Erzurumspor ma na koncie 16 punktów i zajmuje 15. miejsce w tabeli.

Klub czeka trudna walka o utrzymanie. Znajdujący się pod nim, będący już w strefie spadkowej, Akhisar Belediye ma tyle samo punktów i jeden mecz rozegrany mniej. W takiej samej sytuacji jest grające beznadziejny sezon Fenerbahce, które do BB Erzurumsporu traci jeden punkt.