Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Blisko 100-letni polski klub na skraju bankructwa. Może zostać rozwiązany

BKS Stal Bielsko-Biała stoi na skraju bankructwa. Klub, który za cztery lata będzie obchodził 100-lecie istnienia, ma ogromne zadłużenie - informuje portal bielsko.biala.pl. Długi mogą doprowadzić do jego upadku.

Blisko 2 mln zł wynosi w tej chwili zadłużenie stowarzyszenia BKS Stal, odpowiadającego za sekcje siatkarską i piłkarską klubu BKS Stal Bielsko-Biała. Duże długi wyszły na jaw podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej - informuje portal bielsko.biala.pl.

BKS w dwóch sekcjach na co dzień szkoli ponad 250 dzieci i młodzieży. Klub niedawno podjął decyzję o nieprzystąpieniu seniorskiej drużyny piłkarskiej do trzecioligowych rozgrywek. - Nie było możliwości gry. Zdecydowała ekonomia, zabrakło nam 30 tys. zł miesięcznie. Istniała realna wizja upadku klubu - przyznawał w lipcu prezes stowarzyszenia, Piotr Filek.

Wycofanie piłkarskiej drużyny seniorów finansom BKS-u i tak nie pomogło. Interpelacja radnych Przemysława Drabka i Maksymiliana Prygi ujawnia, że klub znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Największym problemem są długi z ubiegłych lat. Jak informuje Pryga, jeśli klub nie otrzyma wsparcia zewnętrznego, to jego upadek będzie nieunikniony. Hotel i hala sportowa, które wchodzą w skład jego majątku, zostaną natomiast przejęte przez wierzycieli. - Jeśli samorząd wspiera spółkę TS Podbeskidzie, w której posiada 65 proc. akcji, to powinniśmy również pomóc odbudować BKS Stal - twierdzi radny. 

Dług BKS-u w tej chwili wynosi ok. 2 mln zł. - Jeśli te pieniądze się nie znajdą, to klub na wiosnę nie będzie już istnieć - przyznaje Pryga.

Więcej o:
Komentarze (24)
Blisko 100-letni polski klub na skraju bankructwa. Może zostać rozwiązany
Zaloguj się
 • kalowiec

  Oceniono 14 razy 14

  Szukajcie inwestora, może ze względu na skalę to nie w Kambodży, ale może Nepal?

 • purre

  Oceniono 8 razy 8

  Z Laosu już dzwonili. Wszystko będzie dobrze. Wisła też już miała upaść, a jednak nie upadła.
  Czytałem, że Vega już myśli o jakiejś produkcji. Rzeka pieniędzy jak Wisła szeroka i głęboka.

 • mer-llink

  Oceniono 7 razy 7

  Sprzedać Kambodżanczykom.
  Dołozyc jako bonus do portfela Wisły.
  Łykną.

 • szczegolny_izotop_wegla

  Oceniono 4 razy 4

  Te kibolscy patrioci gdzie wasza reakcja ???

 • 1moja

  Oceniono 10 razy 4

  Niech sie rozwiazuje, ciul z nimi i ch kibolami naziolami.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimi i kaczyste.

 • cmochall

  Oceniono 7 razy 3

  Nie bedzie tak zle.Mamy wspanialego Ministra Sportu, czlonka dobrej zmiany - znalazl 100 baniek. na zabawe dla Pana Kubicy znajdzie 2 banki dla B-B.

 • yaros

  Oceniono 2 razy 2

  król Buszmalandu zainwestuje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX