Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gianni Infantino: większość federacji narodowych chce 48 drużyn na mundialu w Katarze

Gianni Infantino zdradził, że większość krajowych federacji piłkarskich jest za rozszerzeniem liczby uczestników mistrzostw świata w 2022 roku w Katarze do 48 drużyn. Szef FIFA obawia się jednak problemów politycznych przy organizacji turnieju z większą liczbą zespołów.
Zobacz wideo

W Katarze odbywał się w ostatnich dniach szczyt FIFA. Szef światowej federacji Gianni Infantino przyznał po jego zakończeniu, że większość krajów jest na "tak" w kwestii poszerzenia najbliższych piłkarskich mistrzostw świata. Na mundialu w Katarze w 2022 roku miałoby zagrać aż 48 drużyn narodowych.

Gianni Infantino: Większość federacji wspiera nasz projekt

- Większość federacji piłkarskich wspiera nasz projekt. 16 kolejnych reprezentacji na mistrzostwach świata oznacza przecież 16 następnych krajów z gorączką Pucharu Świata - powiedział szef FIFA. Ostateczna decyzja w sprawie rozszerzenia turnieju w Katarze ma zapaść w marcu przyszłego roku.

Gianni Infantino: polityka może stanąć na przeszkodzie

Mimo pozytywnych głosów płynących ze strony wielu federacji narodowych, Infantino nie jest optymistą co do możliwości zorganizowania rozszerzonych mistrzostw już za cztery lata. Wszystko z powodu polityki. Katar nie byłby bowiem w stanie sam przygotować imprezy dla 48 reprezentacji, a z sąsiadami (Arabia Saudyjska, Bahrajn i Zjednoczone Emiraty Arabskie) ma napięte relacje. Oskarżają oni Katarczyków o finansowanie terroryzmu. Szef FIFA zapewnił, że prowadzi rozmowy z organizatorami najbliższego mundialu i z federacjami w sąsiednich państwach.

Kolejne mistrzostwa świata w piłce nożnej będą trwały od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku. Tytułu będzie bronić reprezentacja Francji, która w lipcu w Rosji pokonała w finale Chorwację 4:2.